Lance Stroll przystąpi do GP Meksyku z alei serwisowej

W przypadku kierowcy Astona doszło do złamania przez zespół zasad parku zamkniętego.
29.10.2318:44
Maciej Wróbel
331wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lance Stroll przystąpi do niedzielnego wyścigu w Meksyku z pit lane po tym, jak Aston Martin wymienił wiele elementów w jego samochodzie, łamiąc tym samym zasady parc ferme.

Kanadyjczyk w sobotniej czasówce na torze imienia braci Rodriguezów zdołał uzyskać zaledwie osiemnasty rezultat, odpadając z kwalifikacji już na etapie Q1. Ostatecznie Stroll do niedzielnego wyścigu miał przystąpić z siedemnastego pola dzięki karze dla Yukiego Tsunody.

Ostatecznie także i kierowca Astona nie uniknie kary, ponieważ w jego samochodzie zamontowano elementy w innej specyfikacji, a także zmieniono ustawienia zawieszenia. Jak informuje delegat techniczny FIA, Jo Bauer, w samochodzie Strolla dokonano wymiany podłogi, paneli sekcji bocznych, tylnego skrzydła czy tylnego stabilizatora.

W rezultacie Kanadyjczyk do dzisiejszego wyścigu zmuszony jest wystartować z alei serwisowej.

Wszystkie wyżej podane elementy zostały wymienione za zgodą delegata technicznego FIA na pisemny wniosek zainteresowanego zespołu, zgodnie z artykułem 40.3 regulaminu sportowego Formuły 1 na rok 2023 - brzmi komunikat FIA.

Ponieważ jednak wspomniane części różnią się od tych używanych wcześniej, jak również wprowadzono zmiany w ustawieniach zawieszenia (rózwnież za zgodą delegata technicznego), samochód numer 18 będzie teraz zmuszony wystartować z alei serwisowej, zgodnie z artykułem 40.9 regulaminu sportowego Formuły 1 na rok 2023.