Verstappen: Ciężko mi mówić o naszych szansach w wyścigu

Zdobywca PP zwraca uwagę na pracę ogumienia i uślizgi, które doskwierały mu w treningach.
25.11.2317:00
Nataniel Piórkowski
468wyświetlenia
Embed from Getty Images

Pomimo zdobycia dwunastego pole position w sezonie, Max Verstappen podkreśla, że nie ma pojęcia o tym, jak Red Bull poradzi sobie w wyścigu o Grand Prix Abu Zabi.

Trzykrotny mistrz świata doświadczył licznych problemów w trakcie sesji treningowych, jednak dzięki zmianom wprowadzonym przed czasówką włączył się do walki o najwyższe pole startowe.

W niedzielę obok Holendra swój bolid ustawi Charles Leclerc. W drugim rzędzie znajdą się z kolei Oscar Piastri i George Russell.

Nie mam zielonego pojęcia, jak wypadniemy w wyścigu. Z reguły radzimy sobie całkiem przyzwoicie, ale tutaj - ze względu na opony - mogą pojawić się drobne uślizgi, które kosztują mnóstwo czasu w perspektywie całego okrążenia - powiedział Verstappen.

Widzieliście to w naszym przypadku podczas sesji treningowych. W kwalifikacjach było już nieco lepiej - zaznaczył reprezentant Red Bulla.

Cały weekend jest dla nas dość trudny, ale widać jak na dłoni, że zmiany wprowadzone podczas kwalifikacji przyniosły pozytywne skutki. Wszystko wydawało się bardziej zgrane. Mogliśmy po prostu mocniej naciskać.