Sainz: Moja przyszłość w Formule 1 wyjaśni się wkrótce

Hiszpan łączony jest z projektem fabrycznego zespołu Audi.
01.02.2420:34
Mateusz Szymkiewicz
2813wyświetlenia
Embed from Getty Images

Carlos Sainz w reakcji na utratę miejsca w Ferrari po sezonie 2024 poinformował, że jego dalsza przyszłość w Formule 1 wyjaśni się w najbliższym czasie.

Stajnia z Maranello w czwartkowy wieczór ogłosiła, iż partnerem Charlesa Leclerca od 2025 roku będzie Lewis Hamilton pozyskany z Mercedesa. Czerwony bolid udostępni siedmiokrotnemu czempionowi Sainz, którego umowa wygasa po nadchodzących mistrzostwach.

W odpowiedzi na komunikat Ferrari, Hiszpan wystosował krótkie oświadczenie, w którym zadeklarował pełne zaangażowanie w sezonie 2024, a także chęć przedstawienia swoich dalszych planów w Formule 1.

Odnosząc się do dzisiejszych wiadomości, moja współpraca ze Scuderią Ferrari dobiegnie końca w 2024 roku. Przed nami wciąż długi sezon i jak zawsze chcę dać z siebie to co najlepsze dla zespołu oraz Tifosich rozproszonych po całym świecie. Wiadomości dotyczące mojej przyszłości zostaną ogłoszone w najbliższym czasie - przekazał Carlos Sainz.

Uważa się, iż 29-latek jest jednym z faworytów do kokpitu Saubera, który od 2026 roku zostanie przekształcony w fabryczne zgłoszenie Audi.