Suzuka z nowym kontraktem na organizację GP Japonii

Tor pozostanie częścią kalendarza F1 co najmniej do 2029 roku.
02.02.2410:23
Nataniel Piórkowski
694wyświetlenia
Embed from Getty Images

Formuła 1 ogłosiła podpisanie nowego, pięcioletniego kontraktu, na mocy którego Suzuka będzie gościć Grand Prix Japonii do 2029 roku.

Suzuka tradycyjnie organizowała wyścigi F1 na przełomie września i października, jednak w tym roku eliminacja została przeniesiona na kwiecień.

W ostatnich tygodniach w mediach pojawiały się doniesienia o staraniach podjętych przez władze Osaki, które zabiegały o podpisanie umowy umożliwiającej organizowanie ulicznego wyścigu. Liberty Media zdecydowało się jednak na przedłużenie współpracy z Suzuką - torem uwielbianym przez kierowców i kibiców.

Suzuka to wyjątkowy tor i integralny element sportu. Jestem więc zachwycony tym, że Formuła 1 będzie się tam ścigać co najmniej do 2029 roku - powiedział dyrektor generalny serii Grand Prix, Stefano Domenicali.

Przygotowując się do powrotu do Japonii - w tym roku wcześniejszego niż zwykle - chciałbym wyrazić ogromną wdzięczność promotorowi oraz ekipie Honda MobilityLand za wsparcie naszych wysiłków na rzecz racjonalizacji układu kalendarza, co wpisuje się w podejmowane przez nas wysiłki uczynienia sportu bardziej zrównoważonym.

Nasi fani w Japonii podchodzą do Formuły 1 z wyjątkową pasją. Nie możemy się już doczekać współpracy z promotorem, aby w kolejnych latach zapewnić kibicom wrażenia, na jakie zasługują.

Tsuyoshi Saito - prezes oraz dyrektor Honda MobilityLand, dodał: Cieszę się, że od 2025 roku będziemy mogli dalej gościć Grand Prix Japonii na torze Suzuka. Pragnę w tym miejscu wyrazić ogromną wdzięczność panu Stefano Domenicaliemu oraz pozostałym osobom z władz Formuły 1.

Chcemy zapewnić zrównoważoną przyszłość i przygotowujemy się już do powitania wielu fanów na kwietniowym Grand Prix Japonii, które po raz pierwszy odbędzie się w porze wiosennej.

Będziemy nadal współpracować z lokalnymi społecznościami oraz agencjami rządowymi, w tym z prefekturą Mie i miastem Suzuka, aby fani na całym świecie nadal kochali nasz tor, przyczyniając się tym samym do pomyślności kultury sportów motorowych i rozwoju przemysłowego.