Seidl: Nie próbujemy przekonać Sainza wysokim kontraktem

Dyrektor Saubera nie wyklucza dobrania debiutanta do Nico Hulkenberga.
30.04.2418:37
Mateusz Szymkiewicz
615wyświetlenia
Embed from Getty Images

Dyrektor Grupy Sauber - Andreas Seidl, zaprzeczył, jakoby Audi wkroczyło na rynek transferowy oferując kierowcom lukratywne kontrakty.

Stajnia z Hinwil, która od 2026 roku będzie fabrycznym zgłoszeniem producenta z Ingolstadt, pod koniec minionego tygodnia zabezpieczyła sobie usługi Nico Hulkenberga. Na jego partnera typowany jest Carlos Sainz, który zdaniem Helmuta Marko z Red Bulla, dysponuje ofertą od Audi poza zasięgiem austriackiego zespołu.

Andreas Seidl, który nadzoruje proces transformacji Saubera w fabryczny zespół, zdementował jednak sugestie, jakoby jego metodą na ściągnięcie Sainza było oferowanie wysokiego kontraktu. Zdecydowanie nasze podejście nie polega na zatrudnianiu kierowców lub innych pracowników poprzez proponowanie wysokich kwot. Zasadniczo posiadamy budżet czołowych zespołów, jednakże analizujemy wydanie każdego franka lub euro. Chcemy mieć ludzi, którzy chcą być częścią tej przygody oraz projektu Audi w Formule 1 - powiedział Niemiec dla Auto Motor und Sport.

Seidl odnosząc się do obsady drugiego kokpitu Saubera na sezon 2025, nie wykluczył sięgnięcia po debiutanta lub zatrzymania któregoś z obecnych kierowców. Posiadanie co najmniej jednego doświadczonego zawodnika ma dla nas sens, ponieważ czeka nas mnóstwo wyzwań na samym starcie. Możemy postawić na dwóch weteranów lub sięgnąć po mocnego debiutanta. Nasze dyskusje będą miały ciąg dalszy, analizujemy rynek oraz poziom osiągów Zhou i Bottasa.