Russell entuzjastycznie nastawiony do rywalizacji z Verstappenem

Holender łączony jest z transferem do Mercedesa w miejsce Lewisa Hamiltona.
03.05.2414:01
M. Zimmermann/M. Szymkiewicz
613wyświetlenia
Embed from Getty Images

George Russell przyznał, że jest entuzjastycznie nastawiony do wspólnych startów z Maksem Verstappenem w Mercedesie.

Od kilku tygodni nie cichną spekulacje, jakoby niemiecki producent starał się przekonać do przenosin trzykrotnego mistrza świata. Docelowo Verstappen uzupełniłby wakat po odchodzącym Lewisie Hamiltonie.

Uważa się, iż po Grand Prix Miami dojdzie do pierwszej tury poważnych negocjacji między Mercedesem a Verstappenem. Niemieckiego producenta mają reprezentować Toto Wolff, Jim Ratcliffe oraz Ola Kallenius, natomiast Holendra jego ojciec Jos oraz menedżer Raymond Vermeulen.

Zdaniem obserwatorów, dołączenie Verstappena do Mercedesa oznaczałoby duże kłopoty dla aktualnego kierowcy - George'a Russella. Brytyjczyk zadeklarował jednak, iż nie obawia się potencjalnej konfrontacji z 26-latekim. Wchodziłem do Mercedesa w 2022 roku po legendarnym okresie oraz serii zwycięstw Lewisa. Było to ogromne wyzwanie dla każdego, by wejść do ekipy, która była przez tak długo na szczycie. Należało stawić czoła najlepszym w tej samej maszynie i udowodnić swoją wartość.

Uważam, że Lewis przez ostatnie trzy lata był naprawdę mocnym partnerem z zespołu. Naciskamy na siebie w każdy weekend. Będzie to bardzo uczciwe stwierdzenie. Z pewnością powitałbym Maksa w naszej ekipie. Chcę rywalizować z najlepszymi i udowodnić na co mnie stać. Moim zdaniem mogłoby się to udać - stwierdził zwycięzca Grand Prix Sao Paulo 2022.