Ferrari sprawdzi poprawki na Imolę podczas dnia filmowego na Fiorano

Włoska ekipa podczas dwóch dni jazd skorzysta z usług Leclerca, Sainza i Bearmana.
08.05.2418:53
Mateusz Szymkiewicz
861wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespół Ferrari zdecydował się na organizację dnia filmowego w najbliższy czwartek oraz piątek na torze Fiorano. Model SF-24 zostanie wyposażony w pakiet poprawek, którego debiut spodziewany jest podczas Grand Prix Emilii-Romanii.

Stajnia z Maranello zaplanowała w tym sezonie trzy duże pakiety aktualizacji i pierwszy z nich zadebiutuje przy okazji domowego weekendu na Imoli. Zrozumiałe, iż Ferrari zamierza zdobyć pierwsze dane podczas dnia filmowego, który odbędzie się na obiekcie Fiorano.

Scuderia w trakcie dwóch dni jazd będzie mogła pokonać dystans zaledwie dwustu kilometrów, korzystając z neutralnych opon Pirelli, spoza puli dostępnej w weekendy Grand Prix. Za kierownicą SF-24 mają zasiąść Charles Leclerc, Carlos Sainz oraz trzeci zawodnik Oliver Bearman. Dla Brytyjczyka będzie to również forma przygotowania przed udziałem w pierwszym treningu na Imoli z Haasem.

Ferrari przeznaczy jazdy także na realizację materiałów promocyjnych w związku z pojawieniem się nowego sponsora tytularnego. Od Grand Prix Miami ekipa promuje amerykańskiego giganta z branży informatycznej Hewlett-Packard.