Mercedes porówna Antonelliego z Mickiem Schumacherem

Stajnia z Brackley zaplanowała kolejne prywatne testy, tym razem na Silverstone.
10.05.2410:14
Mateusz Szymkiewicz
1641wyświetlenia
Embed from Getty Images

Auto Motor und Sport informuje, że Mercedes zaplanował w nadchodzącym tygodniu kolejne prywatne testy z udziałem Andrei Kimiego Antonelliego. Tym razem Włoch ma być porównany z Mickiem Schumacherem.

Stajnia z Brackley posiada wolną posadę na przyszłoroczne mistrzostwa i za jednego z faworytów do zastąpienia Lewisa Hamiltona uważa się Antonelliego. 17-letni Włoch ma za sobą już dwie prywatne sesje testowe z Mercedesem, podczas których sprawdzał bolidy W12 oraz W13.

Według ustaleń Auto Motor und Sport, kolejny test zostanie zorganizowany w najbliższym tygodniu na brytyjskim Silverstone. Mercedes po raz kolejny ma przygotować model z 2022 roku i tym razem oprócz Antonelliego, za jego kierownicą ma pojawić się Mick Schumacher.

Niemiec jest byłym kierowcą Haasa, a od ubiegłego roku pełni funkcję rezerwowego zawodnika stajni z Brackley. Według publikacji, wyniki osiągane na torze przez Schumachera mają posłużyć jako punkt odniesienia dla Antonelliego.

Włoch łączony jest z debiutem w Formule 1 jeszcze w trakcie tego sezonu. Od kilku tygodni uważa się, że Antonelli może przejąć posadę Logana Sargeanta w Williamsie. Stajnia z Grove miała już nawet zawnioskować o warunkową superlicencję dla kierowcy, który wciąż nie uzyskał pełnoletności.