Piastri: Wygrana Norrisa daje nam pozytywne znaki

Partner Australijczyka dysponował samochodem z pełnym pakietem poprawek.
13.05.2422:04
Łukasz Godula
808wyświetlenia
Embed from Getty Images
Oscar Piastri uważa, że tempo zaprezentowane przez Lando Norrisa w GP Miami to pozytywny znak przed GP Emilli-Romanii. Norris zwyciężył na torze wokół Hard Rock Stadium, wykorzystując niefortunny wyjazd samochodu bezpieczeństwa.

Jednak po zakończeniu neutralizacji McLaren odjechał stawce i był niezagrożony. Otwartym pytaniem pozostaje jedynie to, jak bardzo uszkodzenie podłogi doznane we wcześniejszej fazie w samochodzie Verstappena wpłynęło na jego osiągi. Mimo to tempo Norrisa zarówno przed, jak i po neutralizacji pokazało, że pakiet poprawek dostarczony przez McLarena zmniejszył stratę do Red Bulla.

Ekipa z Woking zamontowała pełny pakiet poprawek w Miami tylko w samochodzie Norrisa. W maszynie Piastriego umieszono jedynie część nowych komponentów. Jednak osiągi Australijczyka były mimo to bardzo dobre, a na pierwszym przejeździe plasował się na drugiej lokacie. Ostatecznie walczyłby o podium, ale sfrustrowany Carlos Sainz stracił panowanie nad tyłem samochodu podczas ataku w siedemnastym zakręcie, przez co uszkdodził przednie skrzydło Piastriego.

Kontakt zmusił go do dodatkowego postoju, a to dało finisz poza punktowaną dziesiątką. Jednak wyciągając pozytywy z wyścigu powiedział: Myślę, że oba nasze samochody były naprawdę mocne. Myślę, że fakt, iż Lando wygrał dlatego, że był szybszy i odjechał od Maxa daje nam pozytywne znaki. Jestem bardzo szczęśliwy z jego wygranej, jak również zadowolony z całego zespołu. Myślę, że na to zasłużyliśmy. Nasza trajektoria przez ostatnie 12 miesięcy wskazywała, że tak to się musi skończyć.

Zapytany czy wygrana partnera zespołowego z pełnym pakietem poprawek jest lda niego pozytywną wiadomością, Piastri odpowiedział: Tak, zdecydowanie, gdyż nawet z tym samochodem, który miałem do dyspozycji byłem bardzo mocny.

Pomimo optymizmu Piastri zaznaczył, że McLaren ciągle ma pracę do wykonania przy zrozumieniu pewnych aspektów charakterystyki samochodu.

W takich warunkach na torze to tempo nie było spodziewane - przyznał. Nie rozumiemy do końca dlaczego. W różne dni idzie nam lepiej lub gorzej. Jednak fakt, że możemy wygrać wyścig dzięki własnej szybkości jest bardzo obiecujący na resztę sezonu.