Mercedes coraz bliżej potwierdzenia Antonellego na sezon 2025?

Zdaniem włoskiej prasy, zarząd Mercedesa jednogłośnie poparł pomysł zatrudnienia 17-latka.
29.05.2420:01
Maciej Wróbel
867wyświetlenia
Embed from Getty Images

Według informacji Il Corriere dello Sport, Andrea Kimi Antonelli może być już niemal pewien otrzymania posady w Mercedesie na sezon 2025.

Od momentu ogłoszenia sensacyjnego transferu Lewisa Hamiltona do Ferrari, z posadą u boku George'a Russella w Mercedesie na kolejne sezony łączono takie nazwiska jak Max Verstappen, Carlos Sainz, czy też Valtteri Bottas.

Najczęściej łączony z fotelem w Mercedesie Sainz miał jednak usłyszeć w Monako, iż nie zostanie partnerem Russella w przyszłym sezonie. Ponadto, coraz więcej wskazuje na to, że wybór niemieckiego producenta padł na 17-letniego juniora - Andreę Kimiego Antonellego.

Jak donosi Corriere dello Sport, młody Włoch wziął niedawno udział w prywatnym teście za kierownicą Mercedesa W13 na torze Silverstone wraz z George'em Russellem i Mickiem Schumacherem. Antonelli miał prezentować bardzo konkurencyjne tempo na tle Russella i znacznie lepsze od Schumachera.

Trzej kierowcy poprowadzili Mercedesa z 2022 roku i realizowali ten sam program - czytamy w publikacji. Antonelli był tak samo szybki jak Russell na ustawieniach kwalifikacyjnych i nieznacznie szybszy pod względem tempa wyścigowego.

Według Corriere dello Sport, przed organizacją testu, tylko trzech z piętnastu członków zarządu Mercedesa popierało decyzję o zatrudnieniu Antonellego. Po zapoznaniu się z wynikami zajęć na Silverstone cały zarząd jednogłośnie opowiedział się za zakontraktowaniem Włocha na przyszły sezon.

Podczas weekendu w Monte Carlo pochwał Antonellemu nie szczędził obecny kierowca Mercedesa i - potencjalnie - przyszły zespołowy partner Włocha. Myślę, że Kimi jest fantastycznym kierowcą - powiedział George Russell.

Nie ma wątpliwości, że zostanie w przyszłości kierowcą Formuły 1. Jest też naszym juniorem i, tak jak ja kiedyś, awansuje w hierarchii. Myślę więc, że byłaby to świetna szansa dla Mercedesa, aby budować coś na przyszłość.

Tak czy inaczej, chętnie powitam kogokolwiek jako mojego partnera. Właściwie, to nawet teraz mam całkiem dobrego zespołowego partnera - dodał Brytyjczyk.

Obecnie koncentracja Antonellego spoczywa na startach w Formule 2, gdzie po pięciu z czternastu rund plasuje się na szóstym miejscu w klasyfikacji ze stratą 32 punktów do prowadzącego Paula Arona. Najlepszym jak dotąd rezultatem 17-latka jest trzykrotnie wywalczone czwarte miejsce.