Relacja z pierwszej rundy pucharu WRT w Tychach

Walka była bardzo zacięta po długiej zimowej przerwie
31.03.1413:09
Paweł Zając
3451wyświetlenia

W miniony wtorek odbyła się inauguracja amatorskiego pucharu kartingowego na torze WRT Tychy. Zawodnicy, spragnieni rywalizacji po długiej zimowej przerwie, pełni zapału rzucili się do walki o ułamki sekund.

Podczas pierwszych tegorocznych zawodów organizatorzy zdecydowali się na drobną zmianę w formacie kwalifikacji. Tym razem były 4 sesje zamiast trzech, przez co było więcej okazji do wykręcenia dobrego czasu.

Rywalizowano na standardowej konfiguracji, która pojawiła się już w zeszłym roku, więc wszyscy dobrze wiedzieli co ich czeka.

Najszybszy podczas Q1 okazał się Krzysztof Szałek, który Wotsona i Oliwera Pilcha - cała trójka jako jedyna wykręciła czasy poniżej 30,1s. W drugim segmencie czasówki najlepszy okazał się Mateusz Słomka, a trójkę tym razem uzupełnili Szymon Cieślak oraz Marcin Mlostek. Q3 padło łupem Maćka Burnuga, przed Mariuszem Królem i Mateuszem Bartschem, który okazał się najszybszy podczas ostatniej części kwalifikacji. W trójce znaleźli się jeszcze Dawid Sojka i Łukasz Sokół.

W trakcie walki koło w koło najlepszym okazał się Oliwer Pilch, który jako pierwszy minął linię mety, tuż za nim finiszowali Maciej Burnóg i Krzysztof Szałek. Po podliczeniu wszystkich punktów okazało się, że najlepsza trójka w wyścigu była też najlepszą trójką podczas całych zawodów!

Kolejne zawody w Krakowie odbędą się już pierwszego kwietnia. Więcej informacji na temat zawodów i działalności toru można znaleźć na jego oficjalnej stronie - WRT-Karting.pl.