Pierwsza runda pucharu WRT w Krakowie

W lutym zainaugurowano nowy sezon amatorskich zmagań
25.02.1412:29
Paweł Zając
2031wyświetlenia

W połowie lutego rozegrano pierwszą rundę pucharu amatorskiego WRT w Krakowie. Podczas inauguracji sezonu na starcie stanęło 25 zawodników.

Zawody przeprowadzono według standardowej formuły pięciu przejazdów na każdym z gokartów. W użyciu była standardowa konfiguracja, jednak tym razem jeżdżono pod prąd.

Okrążenie rozpoczynało się więc od długiej prostej zakończonej szybkim łukiem, który wyprowadzał kierowców na dohamowanie do bardzo ciasnego lewego nawrotu. Później prawy szybki łuk i za nim kolejny nawrót - tym razem jednak prawy i znacznie szerszy. Dalej trzeba było pokonać szybki lewy, przechodzący w prawy, co tworzyło taką eskę zwieńczoną lewym zakrętem i hamowaniem na skręconych kołach. Okrążenie kończyło się po prawym szybkim łuku i nawrocie przy boksach.

Na pierwszym z gokartów, jak i na wszystkich kolejnych, najszybszy był Michał Grzyb, który był bezkonkurencyjny podczas rozpoczęcia sezonu. Co prawda podczas przejazdów na karcie z numerem 8 szybszy okazał się Wotson, jednak on, jako członek ekipy WRT, nie był klasyfikowany w zawodach, a suma czasów i tak bez problemów zapewniła zwycięstwo Michałowi.

Drugi po zsumowaniu czasów Wojtek Kowalczyk stracił do zwycięzcy aż półtorej sekundy. Podium uzupełnił Jakub Kłęk, który ostro walczył o trzecie miejsce, gdyż czwarty Mariusz Pasternak Stracił do niego zaledwie 0,014s. Ekipa [color=#3c88b8]Wyprzedź Mnie![/color] zaliczyła przyzwoity występ dzięki jedenastemu miejscu Mariusza Tomzy oraz dwudziestemu Pawła Zająca.

Kolejne zawody w Krakowie odbędą się już czwartego marca. Więcej informacji na temat zawodów i działalności toru można znaleźć na jego oficjalnej stronie - WRT-Karting.pl.

KOMENTARZE

1
kunik15
26.02.2014 10:55
No fajnie fajnie że piszecie o wrt ale może piszcie też o zawodach na innych torach, np dzisiaj o godz. 18 zaczynają się zawody na innym Krakowskim torze kartingowym na którym gokarty są mocniejsze bo mają 9KM a i zawodników więcej staruje i też są to bardzo mocni zawodnicy i wszystko to razem składa się na bardziej emocjonujące zawody...