Relacja z piątej rundy pucharu WRT w Krakowie

Pierwszy wakacyjny miesiąc zaowocował zażartą walką
07.06.1418:19
Paweł Zając
311wyświetlenia

W pierwszy wtorek czerwca rozegrano już piątą rundę kartingowego pucharu WRT w Krakowie. Zawodnicy jak zwykle zaciekle walczyli o ułamki sekund w ciasnych zakrętach małopolskiego toru.

Rywalizowano według standardowej formuły, więc każdy musiał pokazać swoje umiejętności podczas pięciu minut jazdy w każdym z gokartów.

Podczas rywalizacji na jedynce najszybszy okazał się Michał Grzyb, a czołową trójkę uzupełnili Wojtek Kowalczyk oraz Mateusz Słomka. Najlepsze trio jako jedyne zdołało złamać barierę 25 sekund. Dwójka również najlepiej przypadła do gustu Michałowi, jednak tym razem drugi był Michał Bułak przed Krystianem Gurgulem.

Z piątką, na której większość zawodników wykręciła swoje rekordy, najlepiej także poradził sobie Michał, który o przeszło dokładnie dwie dziesiąte sekundy wyprzedził Wojtka Kowalczyka, trzeci był Mateusz Słomka. Kart nr siedem to kolejny popis jazdy Michała, choć do czołowej trójki tym razem weszli Mateusz Słomka i Michał Bułak. Podczas jazdy na dziewiątce Michał dopełnił perfekcyjnych zawodów i po raz piąty był najszybszy.

Podliczenie czasów było więc tylko formalnością i Michał bez problemów wygrał całe zawody wyprzedzając drugiego Mateusza Słomkę o prawie sekundę. Na najniższym stopniu podium znalazł się Wojtek Kowalczyk.

Kolejne zawody w Krakowie odbędą się już w pierwszy wtorek lipca. Więcej informacji na temat zawodów i działalności toru można znaleźć na jego oficjalnej stronie - WRT-Karting.pl.