Relacja z drugiej rundy pucharu WRT w Krakowie

W marcu na starcie pojawiło się 21 zawodników
17.03.1413:29
Paweł Zając
2667wyświetlenia

Na początku marca odbyła się druga runda amatorskiego pucharu kartingowego WRT w Krakowie. Tym razem na starcie stanęło 21 zawodników.

Ścigano się według standardowej formuły, gdzie każdy kierowca zalicza przejazd każdym gokartem, jednak tym razem organizatorzy przygotowali zmienioną konfigurację toru.

Okrążenie rozpoczynało się od standardowego fragmentu po wyjeździe z boksów - lewego zakrętu pod kątem 90 stopni, po który mnastępował prawy długi łuk, zwieńczony nawrotem. Ten zaraz potem przechodził w lekki lewy i prawy zakręt tworząc taką "eskę", którą kończył lewy ciasny nawrót.

Później kolejna sekcja znana ze standardowej konfiguracji - dojazd do lewego zakrętu zakończonego prawym nawrotem, jednak później nie było prawego zakrętu prowadzącego na prostą lecz długi nawrót, po którym trzeba było dohamować do szykany lewo prawo. Ta prowadziła nas do prawego zakrętu na, krótką prosta, która kończyła okrążenie.

Najszybszy na gokarcie z numerem trzy okazał się Michał Janas, który wyprzedził Michała Grzyba i Mateusza Słomkę. Michał Grzyb "słabe" drugie miejsce na pierwszym z wózków powetował sobie najlepszymi czasami na czwórce szóstce i ósemce, dzięki czemu bez problemów wygrał całe zawody z przewagą ponad sekundy nad drugim Maćkiem Burnógiem. Podium uzupełnił Mateusz Słomka, który stracił już ponad półtorej sekundy do Michała Grzyba.

Ekipa [color=#3c88b8]Wyprzedź Mnie![/color] w marcu zaliczyła dosyć średni występ w postaci trzynastego miejsca Mariusza Tomzy, szesnastego Piotrka Słoty i osiemnastego Pawła Zając

Kolejne zawody w Krakowie odbędą się już pierwszego kwietnia. Więcej informacji na temat zawodów i działalności toru można znaleźć na jego oficjalnej stronie - WRT-Karting.pl.