Gastaldi: Powrót Argentyny do kalendarza F1 zależy od Ecclestone'a

Kwestia jest zależna od wyniku wyborów prezydenckich w południowoamerykańskim kraju.
22.11.1518:19
Nataniel Piórkowski
704wyświetlenia


Wiceszef Lotusa - Federico Gastaldi zasugerował, że ewentualny powrót Argentyny do kalendarza Formuły 1 zależy od decyzji podejmowanych przez szefa FOM - Berniego Ecclestone'a.

Po raz ostatni Buenos Aires gościło kierowców i zespoły królowej sportów motorowych w sezonie 1998. Po udanej reaktywacji GP Meksyku, w mediach zaczęły jednak pojawiać się informacje o tym, że na fali sukcesu Autodromo Hermanos Rodriguez, sport może niedługo powrócić do ojczyzny Gastaldiego.

To może się stać. Nie jest powiedziane, że do tego dojdzie - zaznaczał w październiku Ecclestone.

Gastaldi, którego rodzina pomagała w promowaniu imprezy w Buenos Aires, przyznał, że w ostatnim czasie rozmawiał w tej sprawie z supremo F1, ale rozpoczęcie konkretnych działań jest uzależnione od odbywających się w tę niedzielę wyborów prezydenckich. Wszystko zależy tak naprawdę od niego. Wierzę jednak, że kwestia ta może zyskać jego aprobatę. Dyskutowaliśmy o tym w Brazylii. Teraz musimy poczekać na to, jakim wynikiem zakończą się w Argentynie wybory prezydenckie.

Wielu moich rodaków chciałoby, aby Formuła 1 powróciła do ich kraju. Niezależnie od tego co przyniesie przyszłość, tego jak będzie ona wyglądała, mamy sporo do zrobienia z Panem Ecclestone'em. Zobaczymy, w jakim kierunku wszystko się potoczy - podkreślał Argentyńczyk.