Felix Rosenqvist wygrywa po raz drugi Grand Prix Makau

Szwed w świetnym stylu obronił zeszłoroczny sukces w tym prestiżowym wyścigu
22.11.1513:21
Łukasz Godula
1832wyświetlenia

Felix Rosenqvist odparł szaleńczą pogoń ze strony Charlesa Leclerca i tym samym zwyciężył w Grand Prix Makau. Dzięki temu Szwed powtórzył osiągnięcie Edoardo Mortary, wygrywając dwa razy z rzędu w tym prestiżowym wyścigu.

Jednak sukces nie przyszedł łatwo. Rosenqvist był w poważnych opałach ze strony Leclerca w pierwszej fazie wyścigu. Monakijczyk świetnie zaatakował, wyprzedzając Rosenqvista w strefie hamowania po zewnętrznej i znalazł się tym samym na prowadzeniu na pierwszym okrążeniu.

Jednak na drugim okrążeniu Szwed wykorzystał cień aerodynamiczny rywala i na chwilę odzyskał prowadzenie, choć Leclerc powtórzył swój poprzedni manewr i znów był pierwszy. Chwilę później wyścig został zneutralizowany po kraksie Gustavo Menezesa, Ryana Tvetera oraz Mitsunori Takaboshi. Po restarcie, Leclerc był bez szans przy ataku Rosenqvista, który wyprzedził go w zakręcie Mandarin. Chwilę słabości Monakijczyka wykorzystał również Sam MacLeod i wyprzedził go w wirażu Lisboa.

Zawodnikowi ekipy Team West-Tec udało się utrzymać rywala do siódmego okrążenia, kiedy to Leclerc odwdzięczył mu się manewrem w tym samym miejscu. Tymczasem przez kilka kolejnych okrążeń dzisiejszy zwycięzca utrzymywał przewagę dwóch sekund, jednak Leclerc odrobił stratę do 1,1 sekundy na mecie.

MacLeod w tym czasie stracił pozycję na podium przez kraksę w zakręcie Moorish, gdzie uderzył o ścianę, co spowodowało przebicie opony. Przez to na trzecią lokatę awansował Alexander Sims, a za nim flagę w czarno-białą szachownicę zobaczył Antonio Giovinazzi. Markus Pommer zdobył piąte miejsce, po wyprzedzeniu swojego partnera, Sergio Camarę, który ostatecznie musiał zjechać do boksu zmienić przebitą oponę.

Santino Ferrucci zaliczył samotny wyścig i finiszował szósty, podczas gdy Alessio Lorandi stoczył walkę z Lancem Strollem, by na mecie zjawić się na siódmej lokacie. Partner zespołowy Strolla, Jake Dennis był dziewiąty, a Arjun Maini uzupełnił czołową dziesiątkę.

Wyniki Makau GP


KOMENTARZE

7
Carolius
22.11.2015 08:28
Felix ma świetne wyniki ale chyba już pora gdzieś awansować. Szczerze nie wiem gdzie może trafić i jakie ma opcje. Niewątpliwie to wielki talent, fajnie jakby ktoś z F1 się nim zainteresował.
Kamikadze2000
22.11.2015 05:21
Dla Szweda najlepiej byłoby iść do DTM-u. Marciello chciałbym w mocnym zespole - trudno oceniać go po startach w słabym Tridencie. W moim odczuciu gość robi dobrą robote, tak jak Evans, patrząc na ekipe i postawe partnerów zespołowych. :)
Arturo_R30
22.11.2015 03:34
W Premie to prędzej Marciello widzę :) To byłby jego sezon prawdy :)
Kamikadze2000
22.11.2015 03:29
Pora zarabiać pieniądze... ;) Chyba, że go natchnie jeszcze na GP2. Prema wystawia team. ;)
Arturo_R30
22.11.2015 03:21
No to doświadczony Szwed pięknie pożegnał się z F3 :) Pytanie teraz, co dalej ? Na single-seatery dalej w seriach promocyjnych nie ma sensu tracić kasy, myślę że do WEC byłby dobrym wyborem :) W DTM raczej go nie widzę, bo gdzie ? W Mercu prędzej Robert za Pascala wsiądzie, a do F1 raczej szanse nie wielkie .... Alex Sims też dobry, w końcu podium w Macau :) a facet z 1989 :D On też bawi się dalej w F3, wcześniej w GP3, ale na silniku NBE i tak nieźle dawał radę w wielu wyścigach :) Ciekawe skąd oni biorą sponsorów, a taki np Frijns czy Leimer nie mogą sobie nawet na Manora w jednym wyścigu pozwolić...
Phaedra
22.11.2015 02:04
@FuX08 W żadnej , ścigali się bolidami F3 w GP Makau.
FuX08
22.11.2015 01:42
to fajnie,ale w jakiej serii wyścigowej dokonał zwycięstwa?