Renault zakończyło proces przejęcia Lotusa

W lutym francuski koncern oficjalnie podzieli się informacjami na temat swojej stajni F1.
21.12.1518:18
Nataniel Piórkowski
3896wyświetlenia


Renault oficjalnie sfinalizowało procedurę przejęcia Lotusa, na bazie którego zbuduje swój fabryczny zespół, z jakim od nowego sezonu powróci do startów w Formule 1.

Na początku grudnia francuski koncern ogłosił podpisanie głównych umów dotyczących zakupu większościowego pakietu udziałów w stajni z Enstone. Zarówno Renault, jak i dotychczasowy właściciel zespołu - Genii Capital, stanęli 7 grudnia przed sądem w Londynie, aby poinformować o osiągnięciu porozumienia, jakie zaowocuje zmianą właściciela Lotusa.

Wcześniej, z uwagi na toczące się negocjacje, dwukrotnie odraczano sprawę związaną z zaległymi podatkami na rzecz Królewskiego Urzędu Skarbowego, szacowanymi na 2,7 miliona funtów.

Podczas posiedzenia sądu, jakie odbyło się na początku grudnia, przedstawiciel Lotusa poprosił o ostatnich czternaście dni, w trakcie których miało dojść do definitywnego zakończenia procesu przejmowania udziałów Lotusa przez Renault i wypłat na rzecz wierzycieli.

W poniedziałek dyrektor zarządzający Lotusa - Matthew Carter powiedział: Cały proces jest już za nami, a sprawa została zakończona. Płatności na rzecz wierzycieli zostały przekazane pod koniec ubiegłego tygodnia. Dziś wszystko zamknęło się do zwykłych formalności.

Z uwagi na unormowanie sytuacji oraz regulację zadłużenia, sędzia Briss zdecydował się na wydanie decyzji o zakończeniu sprawy. Po południu zaś Renault wysłało do mediów oświadczenie, w którym poinformowało, że wszystkie formalności związane z przejęciem Lotusa zostały dopięte w piątek.

Nowa nazwa zespołu, jego pełna struktura zarządzająca, partnerzy oraz inne informacje, mają zostać przekazane do publicznej wiadomości podczas imprezy, jaka w lutym zostanie zorganizowana w Paryżu. W międzyczasie powołano nowy zarząd, z Jeromem Stollem jako przewodniczącym i Cyrilem Abiteboulem jako dyrektorem zarządzającym. Renault zapewniło, że zespoły techniczne czynią dobre postępy by bolid na sezon 2016 był gotowy na testy, jakie pod koniec lutego odbędą się w Barcelonie.

KOMENTARZE

5
macieiii
21.12.2015 11:24
@enstone na nosie prawie kod kreskowy... czyżby sponsoring? ;)
Michal2_F1
21.12.2015 08:39
Ładnie. Będzie można ekipę z Enstone rozróżnić od Force Indii i McLarena :)
enstone
21.12.2015 08:31
Gdyby były takie, lub chociaż podobne, to byłoby miodzio :D http://wtf1.co.uk/renault-2016-f1-concept/
Squadra
21.12.2015 08:22
@Wit91 Oby te z 2002-2006 - były najlepsze :D
Wit91
21.12.2015 05:35
Nowe barwy?