Magnussen dysponuje wsparciem finansowym na poziomie 7 milionów euro?

Omnicorse donosi, iż na rozmowy z przedstawicielami PDVSA udał się Cyril Abiteboul
14.01.1610:54
Mateusz Szymkiewicz
1173wyświetlenia


Spekulacje dotyczące utraty posady przez Pastora Maldonado w ekipie Renault są coraz głośniejsze i pojawiły się informacje, jakoby Kevin Magnussen łączony z jego posadą dysponował wsparciem finansowym sponsorów.

Wenezuelczyk dysponuje umową z francuską ekipą na starty w sezonie 2016, w zamian oferując 50 milionów dolarów od swojego sponsora, którym jest firma PDVSA. Mimo to w związku ze zmianami na tle politycznym w kraju 30-latka oraz aferę korupcyjną dotyczącą koncernu petrochemicznego, dalsza przyszłość kierowcy stanęła pod znakiem zapytania.

Jak wczoraj informowano, na rozmowy do Wenezueli udali się przedstawiciele Renault, natomiast teraz Omnicorse podaje, że w delegacji francuskiego producenta znalazł się Cyril Abiteboul, pełniący funkcję dyrektora fabrycznego zespołu.

W związku z niepewną przyszłością Maldonado pojawiły się sugestie, jakoby jego posadę mógł przejąć Kevin Magnussen, który był rzekomo widziany w fabryce Renault w Enstone. Teraz według najnowszych doniesień, kandydatura 23-latka znalazła pełne poparcie u Frederica Vasseura, który ma objąć stanowisko szefa, natomiast sam zawodnik ma ze sobą wnieść wsparcie finansowe na poziomie 7 milionów euro.

Potwierdzenia tych spekulacji doszukuje się duński tabloid BT w ostatnim wpisie Magnussena na Twitterze, który dodał zdjęcie z prywatnego odrzutowca, który rzekomo należy do jego sponsora firmy Bestseller. Lot odbył się w zeszłym tygodniu z duńskiego Billund do Anglii - możemy przeczytać w raporcie.

KOMENTARZE

9
macieiii
14.01.2016 11:42
nie wiem jak to jest, ale przyjmując Mangussena który raczej nigdzie więcej nie ma szans na angaż czy Renault jest w stanie podpisać umowę na powiedzmy 3 lata, gdzie jawnie Duńczyk w przypadku przerwania umowy wypłacałby (zespół przejmujący go) określoną sumę pieniędzy. Dla Mangussena byłaby to możliwe że jedyna logiczna opcja by wrócić i być może w razie czego odejść za parę lat gdzie indziej. Znam to jedynie z perspektywy "każdą umowę można rozwiązać".
bartoszcze
14.01.2016 05:29
@enstone Australia - rozwalony przez Nasra. Wielka Brytania - rozwalony przez Ricciardo. Włochy - rozwalony przez Hulkenberga. Chiny - rozwalony przez Buttona. Abu Zabi - rozwalony przez Alonso. Nikt w minionym sezonie nie skończył wyścigu przez Maldonado. Na Węgrzech po kolizji jechał dalej. W Hiszpanii nie bardzo wiadomo co się stało. Więc jak z tym odbudowywaniem z winy Pastora?
enstone
14.01.2016 05:07
@bartoszcze Było kilka incydentów jak mnie pamięć nie myli nie pamiętam czy z jego winy czy też nie, ale bolid trzeba było odbudować tak czy siak..... Na inaugurację w Australii z samego rana u nas przed telewizorami Maldonado już przywitał się efektownie z bandą, przywalił w bandę w Belgii, były mniejsze czy większe kontakty takie jak w Chinach, Abu Dhabi, Węgry, Wielka Brytania, Włochy, Hiszpania przy okazji warto przyznać ile to razy on sam niszczył wyścig innym kierowcom. ...
bartoszcze
14.01.2016 03:57
@enstone To ile razy z winy Pastora trzeba było odbudować w minionym sezonie?
Protonek
14.01.2016 01:13
Jeszcze zawsze może zdobyć wsparcie Saxo Bank, który był już sponsorem Lotusa w kilku wyścigach sezonu 2015, więc tutaj jeżeli plotki o Maldonado i K-Magu się potwierdzą to będzie ciekawie.
piwo
14.01.2016 01:00
ja rowniez. dwoch swiezych zawodnikow moze przyneisc to samo co w przypadku toro rosso.
piwo
14.01.2016 01:00
ja rowniez. dwoch swiezych zawodnikow moze przyneisc to samo co w przypadku toro rosso. magnusen jezdzil podobnie do buttona a czasami go przewyzszal. patrzac na to co button reprezentuje na tle alonso mozna rzec ze to podobny poziom zawodnika.
enstone
14.01.2016 12:18
@rno2 Więc właśnie, pieniądze Maldonado w połowie to chyba idą na odbudowę jego bolidu ... Normalnie trzymam kciuki żeby podziękowali Maldonado i w jego miejsce wzieli Magnussena. :D
rno2
14.01.2016 11:19
Maldonado daje 30 baniek, Magnussen tylko 7. Ale patrząc na ilość rozbitych bolidów, urwanych skrzydeł, złamanych zawieszeń, które serwuje Pastor swojemu zespołowi, zatrudnienie Kevina może im wyjść na plus :-)