Wszystkie zespoły potwierdziły kierowców na testy w Barcelonie

Force India jako jedyne zdecydowało się powierzyć swój bolid testerowi na całą sesję
16.05.1619:49
Mateusz Szymkiewicz
1703wyświetlenia


Wszystkie zespoły potwierdziły swoje składy kierowców na najbliższa sesję testową w Barcelonie

W tym roku zostaną rozegrane dwie tury w trakcie sezonowych testów na torach Catalunya oraz SIlverstone. Pierwsza z nich wystartuje już jutro i będzie trwała do środy. Dzisiaj potwierdzono wszystkie składy kierowców i co warto podkreślić, każdy zespół podczas tych sesji musi przeznaczyć co najmniej dwa dni na pracę z młodymi kierowcami.

Mercedes zdecydował się wystawić Nico Rosberga oraz Estebana Ocona, który na co dzień współpracuje z Renault, lecz przebywa tam na zasadzie wypożyczenia i równocześnie jest częścią producenta ze Stuttgartu. Z Ferrari będą testowali Sebastian Vettel i junior Antonio Fuoco, z Williamsem kierowca rozwojowy Alex Lynn i Felipe Massa, natomiast Red Bull zdecydował się na współpracę ze swoimi etatowymi zawodnikami - Danielem Ricciardo oraz Maksem Verstappenem.

Force India jest jedynym zespołem, który zdecydował się przekazać dwa dni testów w Barcelonie młodemu kierowcy, a dokładniej Alfonso Celisowi. Renault natomiast pierwszego dnia udostępni R.S.16 Oconowi, a w środę zamierza współpracować z Kevinem Magnussenem. Za kierownicą Toro Rosso ujrzymy Pierre Gasly'ego, a ostatniego dnia szansę na lepsze zapoznanie się z STR11 otrzyma Daniił Kwiat.

Podczas sesji na Circuit de Catalunya McLaren będzie z kolei współpracował z Jensonem Buttonem i Stoffelem Vandoornem, Manor z Pascalem Wehrleinem i testerem Jordanem Kingiem, a Haas skorzysta z usług Grosjeana oraz Gutierreza.

Rozkład dzienny testów w Barcelonie (17-18 maja)
ZespółBolidWtorek 17 VŚroda 18 V
F1 W07 HybridNico RosbergEsteban Ocon
SF16-HSebastian VettelAntonio Fuoco
FW38Alex LynnFelipe Massa
RB12Daniel RicciardoMax Verstappen
VJM09Alfonso CelisAlfonso Celis
RS16Esteban OconKevin Magnussen
STR11Pierre GaslyDaniił Kwiat
MP4-31Jenson ButtonStoffel Vandoorne
MRT05Pascal WehrleinJordan King
VF-16Romain GrosjeanEsteban Gutierrez