Guanyu Zhou został kierowcą testowym i rozwojowym Renault

Chińczyk będzie w tym sezonie ścigał się w Formule 2 dla stajni UNI-Virtuosi.
22.01.1911:01
Nataniel Piórkowski
1735wyświetlenia


Były podopieczny akademii Ferrari - Guanyu Zhou został kierowcą testowym i rozwojowym Renault. Chińczyk będzie także w tym sezonie startował w Formule 2.

W ubiegłym roku 19-latek rywalizował w europejskiej edycji F3. Mistrzostwa zakończył na ósmej lokacie.

Zhou dołączył do akademii Renault Sport, zapewniając sobie częste sesje w symulatorze oraz możliwość uczestnictwa w odprawach technicznych zespołu.

Renault od długiego czasu jest znane jako bardzo doświadczony i profesjonalny zespół. Moja funkcja pozwoli mi szybciej poznać świat Formuły 1, zespół, ludzi a także sponsorów. Wszystkie te elementy są niezwykle ważne w kontekście przyszłości mojej kariery. Cieszę się mogąc być członkiem tak wielkiej i odnoszącej sukcesy wyścigowej rodziny - powiedział Zhou.

Pamiętam chwilę, gdy Fernando Alonso zdobywał z Renault tytuł dla najlepszego konstruktora podczas GP Chin 2005. Byłem wtedy jego wielkim fanem, więc możliwość pracy z tak cenioną ekipą jest dla mnie wspaniałym doświadczeniem. Będę ciężko pracował, aby wypełnić nasze plany.

W tym roku Zhou będzie ścigał się w Formule 2 dla ekipy UNI-Virtuosi, która zajęła miejsce Russian Time.

KOMENTARZE

2
borro
24.01.2019 08:44
[quote]W ubiegłym roku 19-latek rywalizował[/quote] [quote] „Pamiętam chwilę, gdy Fernando Alonso zdobywał z Renault tytuł dla najlepszego konstruktora podczas GP Chin 2005. Byłem wtedy jego wielkim fanem[/quote] Jak na pięciolatka to ciekawe zainteresowania i znakomita pamięć...
bartoszcze
22.01.2019 03:09
W F3 miał dobre momenty.