Kwiat: Nie mam żalu do Red Bulla

Rosjanin jest wdzięczny za możliwość powrotu do Formuły 1 przed sezonem 2019.
01.09.1910:57
Nataniel Piórkowski
462wyświetlenia
Embed from Getty Images

Daniił Kwiat zapewnia, że nie jest rozczarowany decyzją Red Bulla, który nie pozwolił mu na awans do głównej stajni pomimo dobrych występów w sezonie 2019.

W trakcie wakacyjnej przerwy team z Milton Keynes postanowił zdegradować Pierre'a Gasly'ego do Toro Rosso a w jego miejsce zatrudnić juniora stajni z Faenzy - Alexa Albona.

Decyzja była zrozumiała. Szanuję ją i akceptuję, nie mam z nią żadnego problemu. Nie czuję żalu. Miałem szczęście, że udało mi się wrócić do stawki Formuły 1, to wcale nie było takie oczywiste. Jestem wdzięczny za tę szansę i zrobię wszystko, aby wynagrodzić okazane mi zaufanie.

Nie czuję się zignorowany. Nie jestem rozczarowany. Moja praca się nie zmieniła a ten sezon układa się dla mnie fantastycznie. Skupiam się tylko i wyłącznie na mojej pracy dla Toro Rosso. Nie mam wpływu na całą resztę - powiedział Rosjanin, który pod koniec kwietnia wywalczył miejsce na podium w GP Niemiec i został ojcem.

W mojej głowie tkwi tylko jedna myśl - dać z siebie wszystko w pozostałych wyścigach sezonu. Nigdy nie wiadomo, co przyniesie przyszłość.