Binotto wyklucza duet Leclerc-Verstappen w Ferrari

Włoch zasugerował, że jest zwolennikiem podziału na kierowcę numer jeden i dwa.
16.09.1916:05
Mateusz Szymkiewicz
1699wyświetlenia
Embed from Getty Images

Mattia Binotto wykluczył, by Ferrari w przyszłości dążyło do zatrudnienia Maksa Verstappena u boku Charlesa Leclerca.

Monakijczyk ściga się w tym roku z Sebastianem Vettelem, którego dalsza przyszłość w Formule 1 jest przedmiotem spekulacji. Uważa się, że Niemiec, który ma ważną umowę do końca sezonu 2020, może opuścić zespół oraz całą serię jeszcze w tym roku.

Z końcem przyszłorocznych zmagań wygasa kontrakt Maksa Verstappena z Red Bullem. Starań o usługi Holendra nie wyklucza Mercedes, natomiast Mattia Binotto z Ferrari wyraźnie podkreślił, iż nie jest zainteresowany 21-latkiem.

Pojawiłem się w zespole w czasach Michaela Schumachera, kiedy Rubens Barrichello lub Felipe Massa byli jego partnerami - powiedział Włoch dla La Gazzetta dello Sport. Uważam, że powinniśmy mieć świetnego pierwszego kierowcę, a kolejny powinien wygrywać wyścigi i zdobywać punkty. Coś w stylu Hamiltona oraz Bottasa. Dwaj zawodnicy pokroju Maksa i Charlesa stworzyliby problemy w zarządzaniu zespołem.

Sam Max Verstappen zapytany o perspektywę startów z Charlesem Leclerkiem, odpowiedział: Charles i ja moglibyśmy się dogadać w jednym zespole.

Z kolei były szef Formuły 1 - Bernie Ecclestone, przyznał, że chciałby zobaczyć Holendra i Monakijczyka w jednej ekipie. To są dwa zupełnie różne charaktery, które wygrywają wyścigi w inny sposób. Z tego powodu wybór między nimi jest dla mnie trudny. Porównanie ich jest możliwe tylko w identycznym samochodzie, co dobrze byłoby zobaczyć - stwierdził 88-latek.