Ocon wątpi we wcześniejsze rozpoczęcie współpracy z Renault

Pojawiły się spekulacje, jakoby Francuz mógł dołączyć do zespołu na testy w Abu Zabi.
18.09.1909:15
Mateusz Szymkiewicz
676wyświetlenia
Embed from Getty Images

Esteban Ocon przyznał, że są małe szanse na to, by jeszcze w tym roku rozpoczął współpracę z Renault.

Francuz po rocznej przerwie w startach powróci do Formuły 1 jako kierowca producenta z Viry-Chatillon. Ocon, który obecnie pełnie funkcję trzeciego kierowcy Mercedesa, przejmie posadę zajmowaną przez Nico Hulkenberga.

Projekt Renault przemawia do mnie. Nie uważam, by była to dla mnie zła zmiana. Chcą świeżego powietrza, nowych wskazówek oraz innego sposobu myślenia - powiedział Esteban Ocon zapytany, czy żałuje straconej szansy na angaż w Mercedesie.

22-latek związał się z Renault do końca sezonu 2021, co zamyka mu drogę na potencjalny powrót do Mercedesa przed rewolucją w przepisach technicznych. Kierowca zapytany o tę kwestię potwierdził, że niemiecki producent nie ma możliwości ściągnięcia go do siebie przed upływem ważności kontraktu.

Mogliście o tym pomyśleć, ale ja to widzę zupełnie inaczej. W prawdziwym świecie solidny kontrakt na starty dla producenta jest świetną szansą w Formule 1. Będę pracował z tym co mam. Trzeba być jednak realistą. Moje marzenie [o mistrzowskim tytule] jest niemożliwe w obecnej sytuacji. Mimo to w Formule 1 rzeczy potrafią zmienić się szybko. Przepisy na sezon 2021 mogą wywrócić wszystko do góry nogami. Nigdy nie wiadomo kto zbuduje najlepszy bolid. W tej chwili wygląda to jednak na odległą perspektywę - stwierdził Ocon.

Francuz zapytany, czy jest szansa na wcześniejsze rozpoczęcie współpracy z Renault, odpowiedział: Nie zapadła jeszcze decyzja, ponieważ jeszcze sporo pracy czeka mnie z Mercedesem. Prawdopodobnie nie będę testował z Renault w Abu Zabi. To jest jednak jasne, że chcę rozpocząć jak najszybciej. Teraz to zależy od kontraktów oraz szefów.