Ricciardo: Nie zadecydowałem o pozostaniu w Renault na 2021 rok

Australijczyk oczekuje, że w przyszłym roku będzie mógł walczyć o miejsca na podium.
18.09.1909:29
Mateusz Szymkiewicz
1681wyświetlenia
Embed from Getty Images

Daniel Ricciardo przyznał, że jeszcze nie zadecydował o pozostaniu w zespole Renault po sezonie 2020.

Australijczyk dołączył w tym roku do ekipy francuskiego producenta, podpisując dwuletnią umowę. Ricciardo umotywował przejście z Red Bulla chęcią poszukania nowych wyzwań, a także zbudowania wokół siebie czołowej ekipy.

Mimo to Renault nie poczyniło w sezonie 2019 żadnych postępów nad bolidem, ulegając również swojemu klientowi - McLarenowi. Po czternastu wyścigach stajnia z Enstone ma 65 punktów i zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji, natomiast najlepszym wynikiem Ricciardo jest czwarte miejsce na Monzy.

Jeszcze nie podjąłem żadnej decyzji. Nie odbyłem na ten temat rozmów z Cyrilem [Abiteboulem] - powiedział Daniel Ricciardo. Nie chcę powiedzieć, że zawiódł nas. Wydaje mi się, że jego część mówi, iż spodziewaliśmy się lepszej postawy. Czy chcę pozostać? Tak, ponieważ stać nas na wejście na wyższy poziom. Moim zamiarem nie było podpisanie dwuletniego kontraktu, by później iść gdzieś indziej. Wiem, że ludzie wciąż mogą tak myśleć, ale chcę, by to wypaliło.

30-latek dodał, że oczekuje w przyszłym roku podjęcia walki o miejsca na podium, co jednak będzie wymagało ze strony Renault zmiany całej filozofii projektu pakietu aerodynamicznego.