Mikołaj Sokół: Kubica ogłosi odejście z Williamsa po sezonie 2019

Wraz z Polakiem współpracę z zespołem zakończy PKN Orlen.
19.09.1911:04
Nataniel Piórkowski
4470wyświetlenia


Robert Kubica ogłosi w czwartek zakończenie współpracy z Williamsem po sezonie 2019 - donosi Mikołaj Sokół.

Wraz z Kubicą współpracę z teamem z Grove zakończy główny partner Polaka - PKN Orlen.

Polak powrócił w tym roku do stawki kierowców królowej sportów motorowych po długiej przerwie spowodowanej fatalnym wypadkiem na trasie Ronde di Andora, do którego doszło na początku 2011 roku.

Krakowianin nie miał jednak łatwego zadania, broniąc barw zdecydowanie najsłabszego zespołu w stawce. Williams zmagał się z poważnymi problemami już od początku zimowych testów, na które spóźnił się z tegorocznym bolidem FW42. Pierwsze wyścigi sezonu upłynęły pod znakiem fatalnych osiągów. Pomimo stpniowo wprowadzanych drobnych udoskonaleń Williams nadal znacząco odstaje formą od swych najbliższych rywali.

Najlepszym występem Kubicy był deszczowy wyścig na Hockenheimringu, który zakończył na dziesiątym miejscu, zdobywając tym samym swój pierwszy i jedyny jak dotąd punkt w sezonie 2019.

Komentując przyszłość Kubicy i Orlenu, Mikołaj Sokół napisał na swoim blogu: Najwyraźniej stwierdzono, iż nie ma żadnych rokowań na znaczącą poprawę wyników w kolejnym sezonie i wobec braku perspektyw na rozwój formy sportowej podjęto decyzję o rozstaniu. Natomiast zyski wizerunkowe oraz biznesowe są tak pokaźne, że Orlen pozostanie w Formule 1 w przyszłym sezonie. Ponadto Kubica nadal będzie członkiem Orlen Team, a obie strony poszukują jak najlepszych rozwiązań na kolejny rok.

Komentarz dziennikarza Rzeczpospolitej i Eleven Sports można przeczytać tutaj.