Zespoły wypróbują w treningu na Austin mieszankę na sezon 2020

Pirelli zapewni po dwa komplety na kierowcę na całe 90 minut jazd.
28.09.1913:10
Mateusz Szymkiewicz
400wyświetlenia
Embed from Getty Images

Pirelli potwierdziło, że podczas treningu do Grand Prix Stanów Zjednoczonych ekipy będą mogły skorzystać z opon w specyfikacji na sezon 2020.

FIA dopuszcza przeznaczenie jednej piątkowej sesji w trakcie roku do wypróbowania eksperymentalnego ogumienia, jeżeli producent potrzebuje dodatkowego przebiegu. Pirelli postanowiło skorzystać z tego przepisu i w trakcie treningu na torze w Austin wszystkie zespoły dostaną po dwa komplety opon na 2020 rok na 90 minut jazd. Do wypróbowania będzie tylko jeden rodzaj mieszanki.

Do Stanów Zjednoczonych zostaną przywiezione opony w finalnej specyfikacji. W dniach 7-8 października zostanie rozegrana sesja testowa w Barcelonie z udziałem Mercedesa, Ferrari i Red Bulla, kiedy to po raz ostatni Pirelli będzie mogło zbierać dane pod kątem finalnej wersji produktu.

Kolejną okazją do sprawdzenia ogumienia na sezon 2020 będzie sesja w Abu Zabi po zakończeniu obecnych zmagań. Testy potrwają dwa dni i krótko po ich zakończeniu zespoły będą zobowiązane podać swoją alokację na pierwsze wyścigi w 2020 roku.

Dostarczymy najlepszą mieszankę wszystkim zespołom w Austin - powiedział Mario Isola, szef Pirelli Motorsport. Po dwa zestawy będą przypadały na każdy bolid. To dla nas dodatkowa szansa na sprawdzenie produktu na sezon 2020. Jesteśmy zobligowani, by dostarczyć dwa komplety tej samej mieszanki. Skorzystamy z tej najbardziej podobnej do alokacji w Austin, by móc wykonać właściwe porównania. Testy w Barcelonie będą pod kątem rozwoju. W Austin powiedzmy, że dokonamy oceny. W trakcie weekendu zespoły będą miały do wyboru mieszanki C2, C3 oraz C4. Z przyszłorocznych zestawów prawdopodobnie przygotujemy C3.