Brawn: Leclerc notuje wyniki lepsze, niż pozwala mu na to bolid

"Możemy czekać tylko w napięciu na moment, w którym Ferrari wyjdzie z obecnego kryzysu".
05.08.2009:28
Nataniel Piórkowski
1407wyświetlenia
Embed from Getty Images

Charles Leclerc notuje wyniki lepsze niż te, na jakie pozwala mu jego bolid - uważa dyrektor do spraw sportowych Formuły 1, Ross Brawn.

Pomimo rozczarowującej formy tegorocznego bolidu Scuderii, Monakijczyk ukończył na podium dwa z pierwszych czterech wyścigów sezonu. W ubiegłą niedzielę Leclerc wywalczył trzecie miejsce po tym, jak na jednym z ostatnich okrążeń w wyścigu w bolidzie Valtteriego Bottasa doszło do przebicia opony.

Podium Charlesa było darem od losu ze względu na incydent Valtteriego, ale biorąc pod uwagę problemy Ferrari z tegorocznym bolidem, to jego występ był naprawdę bardzo imponujący - stwierdził Brawn.

Charles stale walczy o wysokie wyniki - o rezultaty o niebo lepsze od tych, na jakie pozwala mu jego bolid. Możemy czekać tylko w napięciu na moment, w którym Ferrari wyjdzie z obecnego kryzysu. Jazda Charlesa jest doprawdy wyjątkowa.

Ferrari pracuje nad poprawą konkurencyjności bolidu SF1000, wprowadzając do niego kolejne pakiety poprawek. Brawn zwraca jednak uwagę na upływający czas.

Sebastian ma za sobą koszmarny weekend. Czasem tak bywa i nic się na to nie poradzi. Wynik Charlesa był miłym bonusem, ale Ferrari musi teraz szybko poprawić swój bolid. Mają jednak wielu utalentowanych i doświadczonych pracowników. Jestem optymistą i wierzę, że sobie z tym poradzą.