Ferrari skorzysta na Mugello z klasycznego malowania bolidów

Zespół będzie świętował w Toskanii swój tysięczny występ w Grand Prix F1.
07.09.2012:07
Nataniel Piórkowski
2618wyświetlenia
Embed from Getty Images

Scuderia Ferrari skorzysta na Mugello ze specjalnego malowania bolidów, aby uczcić tysięczny start w Grand Prix Formuły 1.

W nadchodzącą niedzielę Ferrari stanie się pierwszym zespołem w historii, który zaliczy udział w tysięcznym wyścigu królowej sportów motorowych.

Bolidy Sebastiana Vettela i Charlesa Leclerca zostaną pomalowane ciemniejszym odcieniem czerwieni, przypominającym kolor z jakim stajnia z Maranello ścigała się w serii Grand Prix w jej pierwszym sezonie w 1950 roku. Informacje w tej sprawie przekazuje portal motorsport.com.

Ferrari zadebiutowało w F1 przy okazji drugiej eliminacji kampanii - Grand Prix Monako. Zespół wystawił trzy bolidy 125. Alberto Ascari zakończył wyścig na drugim miejscu, Raymond Sommer finiszował tuż za podium podczas gdy Luigi Villoresi nie dojechał do mety.

Ferrari jest sponsorem tytularnym wyścigu o Grand Prix Toskanii. Będzie to pierwsza eliminacja w tym sezonie, na którą wstęp będzie miała bardzo ograniczona liczba kibiców. Około 800 wejściówek na każdy z trzech dni imprezy przypadnie do podziału członkom klubów Ferrari, którzy zasiądą na swojej oddzielnej trybunie.

Embed from Getty Images