Ricciardo: Spodziewałem się, że Racing Point zrobi miejsce dla Vettela

Australijczyk ma nadzieję, że Sergio Perez zdoła znaleźć miejsce w F1 na sezon 2021.
10.09.2017:11
Mateusz Szymkiewicz
1059wyświetlenia
Embed from Getty Images

Daniel Ricciardo przyznał, że decyzja Racing Point o zwolnieniu Sergio Pereza na rzecz Sebastiana Vettela nie jest dla niego żadnym zaskoczeniem.

Stajnia z Silverstone zdecydowała się rozwiązać kontrakt z Meksykaninem, który miał obowiązywać do końca 2022 roku. W jego miejsce do projektu Astona Martina dołączy Sebastian Vettel, pozbawiony szans na dalszą współpracę z Ferrari.

Kierowca Renault - Daniel Ricciardo, komentując tą roszadę przyznał, że ma nadzieję, iż Sergio Perez zdoła pozostać w stawce F1 na sezon 2021. Zdecydowanie zasługuje na posadę. Jako rywal bardzo go cenię, a jako człowiek dobrze się z nim dogaduję. Widziałem się z nim w niedzielę po wyścigu i przyszło mi do głowy, że wkrótce może to zostać ogłoszone. Oczywiście cała decyzja zapadła późno, ale nie na tyle, by nie miał czasu. Mamy wrzesień, choć dostępnych miejsc pozostało zaledwie kilka. Mam nadzieję, że znajdzie posadę. Jest nadal młody, ma tylko rok mniej ode mnie! Życzę mu wszystkiego najlepszego i liczę, że zobaczę go na starcie w 2021 roku.

W podobnym tonie wypowiedział się partner Australijczyka - Esteban Ocon, który dzielił garaż z Perezem w latach 2017-2018 jako kierowca Force India. Z pewnością ta sytuacja jest trudna dla Checo. Nie wiem jak to wyglądało od środka, ale po wspólnych startach wiem, że ten facet zasługuje na miejsce w Formule 1. Jest tutaj od zawsze i prezentuje solidną jazdę, zdobywa punkty oraz pomaga zespołowi. Poza tym pokazuje on swoją siłę, możliwości, a także szybkość. Zasługuje na posadę i mam nadzieję, że pozostanie w F1.