Ricciardo: Po tym okrążeniu uśmiech nie schodzi mi z ust

"Celem na jutro jest Gasly. Postaramy się o jak najlepsze 300-400 metrów po starcie".
31.10.2017:24
Nataniel Piórkowski
1116wyświetlenia
Embed from Getty Images

Daniel Ricciardo nie kryje satysfakcji po przejechaniu swojego najlepszego okrążenia w Q3 w sezonie 2020.

Reprezentant Renault zajął piąte miejsce w kwalifikacjach do GP Emilii-Romanii. Chociaż wynik ten jest o jedną pozycję gorszy od tego z czasówki na torze Spa, Ricciardo przyznaje, że czerpał olbrzymią radość z agresywnej jazdy po Imoli.

Wow! Uśmiech nie schodzi mi z ust. To okrążenie dało mi tyle frajdy! Jestem bardzo zadowolony z szybkiego kółka i naszego wyniku. Nawet bez nich jazda po tym torze, samo notowanie tak szybkich czasów, daje olbrzymią satysfakcję. To jeden z tych poważnych torów. Takie są fakty!.

Jest wąski, jest ciasny, jest szybki. Są szykany, ale można w nich śmiało atakować krawężniki. Mam wrażenie, że ta agresywna jazda, to rzucanie bolidu na krawężnikach, pokazuje w jakimś stopniu osobowość kierowców wyścigowych. Q3 było pod tym względem wprost niesamowite. To okrążenie było moim najlepszym występem w Q3 w tym sezonie.

Ricciardo zakończył sesję z niewielką stratą do Pierre'a Gasly'ego z Toro Rosso. Oceniając szanse w niedzielnej rywalizacji kierowca z Perth powiedział: Nie przejechałem właściwie ani jednego dłuższego stintu, więc nie wiem co mam myśleć o niedzieli. Pocieszające jest to, że wszyscy jesteśmy w mniej więcej podobnej sytuacji. Nie martwię się na zapas.

Celem jest Gasly. Jeśli zaliczymy dobry start, to czwarte miejsce jest dla nas realny celem. Postaramy się go osiągnąć. Dzisiaj było sporo zabawy, ale jutro.... Wyprzedzanie... Cóż, jest wąsko i trudno znaleźć alternatywną linię jazdy, gdy jedzie się za rywalem. Czasówka w porządku, odhaczona. Jutro postaramy się o jak najlepsze 300-400 metrów po starcie.