F1 celuje w trzydniową sesję testową przed sezonem 2021

Wiele wskazuje na to, że jej organizacji podejmie się tor Sakhir w Bahrajnie.
12.11.2012:34
Mateusz Szymkiewicz
1069wyświetlenia
Embed from Getty Images

Autosport informuje, że Formuła 1 celuje w trzydniowe testy przed startem sezonu 2021, które najprawdopodobniej odbędą się na torze Sakhir w Bahrajnie.

Ze względu na pandemię koronawirusa uzgodniono, że w 2021 roku zespoły nadal będą korzystały z obecnych samochodów, które przejdą minimalne modyfikacje. Tym samym przedsezonowe testy straciły na znaczeniu i wszystko wskazuje na to, że przed kolejnymi mistrzostwami zostanie rozegrana pojedyncza sesja trwająca trzy dni.

Według informacji Autosportu, najprawdopodobniej zimowe testy zostaną przeniesione z hiszpańskiego toru Catalunya do Bahrajnu na obiekt Sakhir. Rozwiązanie to ma być bardziej optymalne ze względu na gwarancję stabilnych warunków pogodowych, a także ze względów logistycznych. Według harmonogramu zaprezentowanego w tym tygodniu, Grand Prix Bahrajnu ma być drugą eliminacją sezonu 2021.

Niewykluczone, że przyszłoroczna sesja zostanie rozegrana na początku marca, co ma związek z późniejszą datą zakończenia sezonu 2020. Dla Sakhir byłyby to pierwsze zimowe testy od 2014 roku, kiedy to zespoły sprawdzały w gorących warunkach debiutujące hybrydowe silniki V6.