Ricciardo: Czuję się spełniony po tak mocnym sezonie z Renault

Kierowca chwali francuską ekipę za postępy poczynione od momentu jego przyjścia.
14.12.2015:27
Mateusz Szymkiewicz
1254wyświetlenia
Embed from Getty Images

Daniel Ricciardo przyznał, że czuje się spełniony po udanym sezonie 2020 z ekipą Renault.

Australijczyk ukończył mistrzostwa na piątym miejscu z dorobkiem dwóch miejsc na podium, które zdobył w Grand Prix Eifelu oraz Emilii-Romanii. Z kolei w swoim ostatnim występie dla ekipy z Enstone, Ricciardo zrealizował długi przejazd na twardej mieszance, zjeżdżając po pośredni zestaw piętnaście kółek przed metą. Dzięki temu kierowca finiszował siódmy i był w stanie zgarnąć bonusowy punkt za najszybsze okrążenie.

To był zdecydowanie dobry wyścig, świetny sposób na zakończenie współpracy - powiedział Daniel Ricciardo. Wiemy, że pętla w Abu Zabi nie zawsze zapewnia ekscytujące ściganie. Mimo to czuję, że zrobiłem co do mnie należy. Samochód był naprawdę mocny na twardych oponach. Wykonaliśmy długi przejazd, a na przedostatnim okrążeniu wyścigu mogłem już mieć najlepszy czas. Pojechałem jednak za szeroko i ostatecznie wykręciłem go na ostatniej próbie. Świetnie było ukończyć w takim stylu ostatnie okrążenie z Renault.

31-latek zapytany, jakie uczucia towarzyszą mu odchodząc z Renault, odpowiedział: Szczerze mówiąc czuję się spełniony. Przyjechałem na tor z nastawieniem «O tak, to jest to». Ten rok, mimo, że został skrócony i był chaotyczny, uważam za całkiem mocny w naszym wykonaniu. Jestem zachwycony tym jak się zakończył, zarówno dla mnie jak i zespołu. Jestem piąty w klasyfikacji kierowców. Nie ma za to nagrody, ale to mówi samo za siebie, jak dobrą pracę wykonaliśmy w tym roku.