Interlagos pozostanie w kalendarzu F1 do 2025 roku

Wyścig będzie organizowany pod nazwą Grand Prix Sao Paulo.
16.12.2022:12
Mateusz Szymkiewicz
1238wyświetlenia
Embed from Getty Images

Władze Formuły 1 potwierdziły podpisanie nowego kontraktu z torem Interlagos, który utrzyma miejsce w kalendarzu do 2025 roku.

W ostatnich miesiącach spekulowano, że zmagania w Brazylii mogą zostać przeniesione do Rio de Janeiro. Zwolennikiem nowej lokalizacji był prezydent kraju - Jair Bolsonaro, jednakże budowa nowego obiektu stanęła pod znakiem zapytania, ze względu na konieczność wycięcia fragmentu lasu.

Finalnie Liberty Media zdecydowało się na wznowienie rozmów o nowym kontrakcie z torem Interlagos, który znalazł się w przyszłorocznym kalendarzu jako eliminacja do potwierdzenia. Ostatecznie wyścig pozostanie do sezonu 2025, a jego oficjalna nazwa będzie brzmiała Grand Prix Sao Paulo.

Jesteśmy zachwyceni potwierdzając, że Sao Paulo utrzyma Grand Prix Brazylii do 2025 roku i nie możemy doczekać się współpracy z nowym promotorem - powiedział Chase Carey, ustępujący dyrektor generalny Formuły 1. Brazylia jest dla nas bardzo ważnym rynkiem, z oddanymi kibicami oraz długą historią w tym sporcie. Zmagania tutaj zawsze były istotnym momentem dla fanów, kierowców oraz naszych partnerów. Nie możemy doczekać się już kolejnego ekscytującego wyścigu na Interlagos w 2021 roku, a także w kolejnych latach.

Nowym promotorem wyścigu F1 na Interlagos jest spółka Brasil Motorsports, która posiada wsparcie finansowe funduszu Mubadala z Abu Zabi. Na jej czele stanął niedawno Alan Adler. Z kolei nazwa imprezy Grand Prix Sao Paulo ma podkreślić zaangażowanie lokalnych władz w walkę o utrzymanie miejsca w kalendarzu.