Jost Capito będzie nowym dyrektorem wykonawczym Williamsa

Z kolei Simon Roberts pozostanie na stanowisku szefa stajni z Grove.
17.12.2013:04
Mateusz Szymkiewicz
1575wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespół Williams potwierdził, że na początku lutego przyszłego roku stanowisko dyrektora wykonawczego obejmie Jost Capito.

62-latek jest byłym szefem zespołu Volkswagena w Rajdowych Mistrzostwach Świata, zdobywając za swojej kadencji po cztery mistrzowskie tytuły wśród konstruktorów oraz kierowców z Sebastienem Ogierem.

Capito zakończył przygodę z producentem z Wolfsburga w 2016 roku, dołączając do McLarena. Współpraca Niemca ze stajnią z Woking potrwała jednak tylko kilka miesięcy, po tym, jak kontrolę nad zespołem wyścigowym przejął Zak Brown.

Jak potwierdzono, Jost Capito powróci do Formuły 1 jako dyrektor wykonawczy Williamsa, rozpoczynając pracę 1 lutego 2021 roku. Podlegać mu będzie Simon Roberts, któremu powierzono na stałe obowiązki szefa stajni z Grove.

Prezes Williamsa - Matthew Savage, komentując dołączenie Josta Capito, powiedział: To doświadczona oraz konkurencyjna osoba, która budowała już zwycięskie zespoły i jest zwycięzcą. Rozumie on dziedzictwo Williamsa i będzie pracował na to, by zespół mógł wrócić do czołówki.

Dołączenie do Williamsa jest dla mnie wielkim zaszczytem w tych ekscytujących oraz wymagających czasach, zarówno dla zespołu jak i Formuły 1 - dodał Jost Capito. To dla mnie ważne, że mogę być częścią przyszłości tej uznanej ekipy, która nosi bardzo istotną nazwę dla tego sportu. Doceniam to wyzwanie i podejmuję je z ogromną przyjemnością.