Toto Wolff pozostanie szefem Mercedesa do 2023 roku

Potwierdzono również, że 33% udziałów zespołu przejęła firma Ineos.
18.12.2011:13
Mateusz Szymkiewicz
1824wyświetlenia


Toto Wolff pozostanie na stanowisku szefa oraz dyrektora generalnego Mercedesa do 2023 roku, zwiększając również pakiet udziałów w zespole do 33 procent. Pozostałymi współwłaścicielami stajni z Brackley będą Daimler oraz firma Ineos kierowana przez Jima Radcliffe'a.

Przyszłość Austriaka była przedmiotem spekulacji od wielu miesięcy, ze względu na fakt, iż jego dotychczasowa umowa z Mercedesem wygasała z końcem 2020 roku. Ostatecznie Wolff zdecydował się pozostać na stanowisku szefa niemieckiego zespołu, zwiększając również swój pakiet udziałów.

Według nowej struktury, po 33 procent akcji Mercedesa będą posiadać Toto Wolff, Daimler oraz firma Ineos, która dotychczas była zaangażowana jedynie w roli strategicznego sponsora. Tym samym zespół będzie zarządzany przez trzech równorzędnych partnerów.

Z przyjemnością rozpoczynam nowy rozdział w zespole Mercedesa - powiedział Toto Wolff. Ten zespół jest dla mnie jak rodzina. Przeszliśmy razem przez tak wiele wzlotów i upadków, że nie wyobrażam sobie pracy z lepszą grupą ludzi w tym sporcie. Bardzo się cieszę, że mogę kontynuować tę pracę w nowej erze. Inwestycja INEOS potwierdza, że ​​uzasadnienie biznesowe dla zespołów Formuły 1 jest solidne i stanowi ważny sygnał zaufania do sportu po trudnym roku.

Cieszę się, że mogę powitać Jima, Andy'ego i Johna w zespole jako współwłaścicieli: stworzyli jedną z najbardziej dochodowych firm na świecie, ucieleśniają prawdziwego ducha przedsiębiorczości, a ich wiedza wzmocni nas w nadchodzących latach. Równocześnie mam zaszczyt kontynuować współpracę z Olą, Markusem Schäferem oraz Mercedes-Benz w najbliższych latach.

Wielkie wyzwania są podstawową częścią sposobu myślenia w INEOS, a nasze zaangażowanie w wiele różnych dyscyplin sportowych pokazuje, że zawsze dążymy do tego, co najlepsze - dodał Jim Radcliffe, prezes Ineos. Kiedy weszliśmy do Formuły 1 na początku tego roku, zdecydowaliśmy się to zrobić z zespołem Mercedesa, który wyznaczył nowe standardy. Od tego czasu prowadzimy dyskusje o tym, jak możemy zwiększyć nasze zaangażowanie. To wyjątkowa okazja, aby zainwestować pieniądze w zespół będący na szczycie, który wciąż ma bogaty potencjał do rozwoju w przyszłości. Nie mogliśmy sobie życzyć lepszych partnerów niż Mercedes-Benz, a także Toto Wolff i jego sprawdzeni zwycięzcy.