AlphaTauri planuje organizację prywatnych sesji testowych na Imoli

Stajnia z Faenzy chce umożliwić Tsunodzie zdobycie dodatkowego doświadczenia w F1.
22.01.2110:02
Mateusz Szymkiewicz
341wyświetlenia
Embed from Getty Images

AlphaTauri planuje organizację dwóch prywatnych sesji testowych na torze Imola przy wykorzystaniu jednego ze starszych bolidów Formuły 1.

Przed tegorocznym sezonem odbędą się zaledwie trzydniowe jazdy, podczas których będą sprawdzane samochody w najnowszej specyfikacji. Ograniczone testy są utrudnieniem szczególnie dla zespołów, które zdecydowały się na zatrudnienie debiutantów, tak jak AlphaTauri.

Kierowcą włoskiego zespołu będzie Yuki Tsunoda, który ma za sobą zaledwie dwa dni testowe w bolidzie Formuły 1. Według informacji Autosportu, stajnia z Faenzy planuje organizację dwóch prywatnych sesji na torze Imola w dniach 27-28 stycznia oraz 23-25 lutego. Niewykluczone, że do Japończyka dołączy jego partner - Pierre Gasly.

Jazdy zaplanowane na luty mogą zostać połączone z oficjalnym debiutem tegorocznego samochodu AlphaTauri. Ekipa przed zimowymi testami będzie mogła podjąć się realizacji dnia filmowego, podczas którego przebieg samochodu zostanie ograniczony do stu kilometrów.

Uważa się, że zmodyfikowany bolid AT01 będzie wyposażony w nowy projekt nosa, przypominający smukłą wersję z Red Bulla RB16. W przypadku tylnego zawieszenia, włoska ekipa ma pozostać przy specyfikacji wykorzystywanej w sezonie 2020.