Ferrari dołączy do stawki WEC z hipersamochodem

Stajnia z Maranello już pracuje nad prototypem, który wkroczy do rywalizacji w 2023 roku.
24.02.2116:25
Mateusz Szymkiewicz
2585wyświetlenia
Embed from Getty Images

Ferrari potwierdziło dołączenie do stawki Długodystansowych Mistrzostw Świata od sezonu 2023 w ramach przepisów o hipersamochodach.

Organizatorzy WEC zdecydowali się na uruchomienie nowej kategorii LMH, która od tego roku zastąpi LMP1. Gotowym prototypem dysponuje już Toyota, natomiast w 2022 roku do stawki dołączy Peugeot. Jak potwierdzono, w sezonie 2023 z samochodem najwyższej klasy wkroczy także Ferrari.

Włoski producent po dokonaniu symulacji zadecydował już kilka tygodni temu o rozpoczęciu rozwoju hipersamochodu. Program testowy, oficjalna nazwa prototypu oraz skład kierowców zostaną potwierdzone dopiero w kolejnych miesiącach.

Dzisiejszy komunikat oznacza, że Ferrari po pięćdziesięciu latach przerwy powróci do wyścigu Le Mans w najwyższej kategorii. Łącznie producent z Maranello dziewięciokrotnie wygrywał całodobowy klasyk, po raz ostatni w 1965 roku.

Przez ponad siedemdziesiąt lat startów na torach całego świata poprowadziliśmy nasze samochody do zwycięstwa, badając najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne: innowacje, które wynikają z toru i sprawiają, że każdy wyprodukowany samochód drogowy w Maranello jest niezwykły. Wraz z nowym programem Le Mans Hypercar, Ferrari po raz kolejny potwierdza swoje sportowe zaangażowanie i determinację, by stać się bohaterem najważniejszych światowych wydarzeń w motorsporcie - powiedział John Elkann, prezes Ferrari.