Aitken pozostanie trzecim kierowcą Williamsa w sezonie 2021

Brytyjczyk potwierdził też rezygnację z dalszych startów w Formule 2.
04.03.2112:30
Michał Bielicki
473wyświetlenia
Embed from Getty Images

Williams postanowił zatrzymać Jacka Aitkena w roli kierowcy rezerwowego na sezon 2021.

Brytyjczyk dołączył do ekipy z Grove w ubiegłym roku i wystartował z nią w Grand Prix Sakhiru jako zastępstwo dla George'a Russella. Aitken podczas swojego debiutu w Formule 1 dojechał do mety na szesnastej pozycji.

Po otrzymaniu jednego z najlepszych momentów w mojej karierze w minionym roku, jestem przeszczęśliwy kontynuując pracę jako kierowca rezerwowy Williamsa - powiedział Jack Aitken. Profesjonalizm i etyka pracy, którą kieruje się tutaj każdy, sprawiają, że noszenie barw zespołu napawa mnie dumą. Do tego po zasmakowaniu ścigania podczas zeszłorocznego Grand Prix Sakhiru, mam zamiar wspierać Williamsa najlepiej jak to możliwe, jednocześnie dalej rozwijając się jako kierowca wyścigowy.

Cieszymy się z dalszego pobytu Jacka w naszym zespole w sezonie 2021 - dodał Simon Roberts, szef Williamsa. Jest bardzo utalentowany i szybko zyskał sympatię wśród członków ekipy. Zaimponował nam swoim występem w wyścigu, kiedy podjął się wyzwania i pokazał mocną formę podczas całego weekendu.

W sezonie 2020 Aitken łączył swoje obowiązki z występami w Formule 2. Brytyjczyk potwierdził jednak, że w tym roku nie zobaczymy go w przedsionku F1. Najbardziej prawdopodobny kierunek dla 25-latka to wyścigi samochodów sportowych.