Rossi: Alonso jest bliski pozostania w Alpine na sezon 2022

Prezes koncernu zdradził, że Hiszpan posiada roczną umowę z opcją przedłużenia.
20.07.2109:49
Mateusz Szymkiewicz
1031wyświetlenia
Embed from Getty Images

Laurent Rossi ujawnił, że Alpine jest bliskie zatrzymania Fernando Alonso na sezon 2022.

Hiszpan po dwuletniej przerwie wrócił do startów w Formule 1 ze stajnią z Enstone. Kierowca po trudnym starcie mistrzostw aktualnie jest wiodącą postacią w Alpine i jak zdradził prezes koncernu, wkrótce zostaną sfinalizowane starty dwukrotnego mistrza świata w sezonie 2022. Kierowca ma być związany zaledwie rocznym kontraktem z opcją przedłużenia.

Wykonuje on świetną robotę. Jest szybki jak nigdy dotąd. Wyciska z naszego samochodu prawie maksimum - powiedział Laurent Rossi dla BBC Sport. Bolid wciąż nie jest bardzo szybki, a mimo to udaje mu się wykręcać genialne okrążenia, czy zdobywać wysokie pozycje startowe. Póki co nasza współpraca jest bardzo dobra. Z mojej perspektywy robi wszystko, by aktywować swoją opcję w kontrakcie.

Prezes Alpine dodał również, że Alonso prezentuje postawę, która jest całkowitym przeciwieństwem jego reputacji w padoku Formuły 1. Póki co współpraca z nim jest bardzo łatwa. Jest z nami od sześciu miesięcy i nie zobaczyłem jeszcze Fernando, o którym ludzie tyle mówią. Obaj oczekujemy tego samego od zespołu. Kwestionujemy podjęte decyzje i podnosimy poprzeczkę, mając podejście: «Zawsze może być lepiej. Jeden punkt nam nie wystarczy, dwa punkty również. Jeżeli dojedziemy na drugim miejscu, to także jest za mało. Jeżeli wygramy, musimy to kontynuować». Podoba mi się to. Każdego to zmusza do rywalizacji, ale jednocześnie mamy do siebie szacunek. Alonso już pokazał, że może pracować w takich warunkach i nie ucieka od odpowiedzialności.