Gasly i Tsunoda pozostaną kierowcami AlphaTauri w 2022 roku

Francuz oraz Japończyk utworzą duet stajni z Faenzy już drugi sezon z rzędu.
07.09.2108:47
Mateusz Szymkiewicz
1147wyświetlenia
Embed from Getty Images

AlphaTauri oficjalnie potwierdziło pozostanie Pierre'a Gasly oraz Yukiego Tsunody w składzie kierowców na sezon 2022.

Francuz jest wieloletnim reprezentantem stajni z Faenzy, dołączając do niej pod koniec 2017 roku jeszcze pod nazwą Toro Rosso. W sezonie 2019 kierowca doczekał się promocji do Red Bulla, lecz po zaledwie dwunastu wyścigach został znów skierowany do juniorskiej ekipy.

Od tamtej pory Gasly zdobył dwa miejsca na podium, a także wygrał zeszłoroczną edycję Grand Prix Włoch. W sezonie 2021 Francuz po trzynastu eliminacjach plasuje się na ósmym miejscu w klasyfikacji z dorobkiem 66 punktów.

Z kolei Tsunoda jest tegorocznym debiutantem i dotychczas skompletował 18 punktów. Japończyk osiągnął najlepszy wynik w karierze podczas Grand Prix Węgier, gdzie przekroczył linię mety na szóstej pozycji.

Bardzo się cieszę, że mogę kontynuować współpracę ze Scuderia AlphaTauri w kolejnym sezonie, zwłaszcza, że dostrzegam jak wielkie postępy uczyniliśmy od 2017 roku - powiedział Pierre Gasly. Widząc wyniki, które pokazaliśmy do tej pory w tym sezonie, myślę, że jest wiele wspaniałych rzeczy do osiągnięcia zarówno teraz jak i w przyszłym roku, szczególnie w związku z nadchodzącymi zmianami. Jestem bardzo podekscytowany tym, co możemy osiągnąć w nowej erze F1 i chcę kontynuować pracę z zespołem najlepiej jak potrafię, by uplasować nas jak najwyżej w tabeli konstruktorów. Ten rok był jak dotąd bardzo udany i naprawdę wierzę, że możemy dobrze współpracować, aby osiągnąć jeszcze lepsze wyniki w 2022 roku.

Bardzo się cieszę, że zostanę w Scuderia AlphaTauri na drugi sezon - dodał Yuki Tsunoda. To niesamowita okazja i jestem bardzo wdzięczny zespołowi oraz doktorowi Marko za umożliwienie mi dalszego rozwoju w Formule 1. Mam bardzo dobre relacje z Pierre'em, wiele się od niego nauczyłem już w tym roku i jego doświadczenie pomogło mi w rozwijaniu moich własnych umiejętności. Wspaniale będzie kontynuować z nim moją podróż w F1. Po niedawnej przeprowadzce do Faenzy czuję się bardzo dobrze w zespole i nie mogę się doczekać nadchodzącego sezonu.