Vasseur: Poczekamy z drugim kierowcą na rozstrzygnięcia w F2

Z wolną posadą w Alfie Romeo łączeni są m.in. Guanyu Zhou oraz Theo Pourchaire.
09.09.2116:06
Mateusz Szymkiewicz
1491wyświetlenia
Embed from Getty Images

Frederic Vasseur ujawnił, że Alfa Romeo wstrzyma się z wyborem drugiego kierowcy do momentu, w którym obraz w tabeli Formuły 2 stanie się jaśniejszy.

Stajnia z Hinwil potwierdziła na początku tygodnia, że następcą Raikkonena w sezonie 2022 będzie Valtteri Bottas. W kontekście drugiej posady padają nazwiska aktualnego reprezentanta Antonio Giovinazziego, mistrza Formuły E Nycka de Vriesa, a także zawodników z F2 - Guanyu Zhou i Theo Pourchaire'a.

Spekuluje się, że Chińczyk deklaruje wsparcie finansowe na poziomie 30 milionów euro rocznie. Z kolei Francuz jest juniorem Saubera i za szczególnego fana jego talentu uważa się Frederica Vasseur'a.

Szef Alfy Romeo pytany o kandydatów z Formuły 2, odpowiedział: Nasz wybór będzie istotny. Jest kilku dzieciaków, przed którymi jeszcze parę wyścigów. Dopóki nie otrzymamy jasnego obrazu sytuacji, nie będziemy w stanie podjąć decyzji. Pod koniec września będziemy mieli dobry pogląd na to, co dzieje się w juniorskiej serii. Sytuacja pozostaje otwarta, Antonio nadal ma szansę. Wykonuje on dobrą pracę. Mimo to Valtteri jest dla nas dużą możliwością. To nie będzie miało znaczenia, czy jego partnerem okaże się debiutant lub ktoś z doświadczeniem. Skorzystamy na wiedzy i szybkości Valtteriego.

Nie zamierzam komentować kto jest na naszej liście lub nie. Kilku kandydatów jest w trudnej sytuacji, ponieważ mają powiązania z dostawcami silników. Mamy kontrakt z Ferrari i wypracowanie pewnych szczegółów może okazać się niemożliwe lub trudne. Zobaczymy jak będzie w przypadku reszty.

Vasseur dopytany, jak duże szanse ma Giovinazzi na pozostanie w Alfie Romeo, dodał: W przypadku Antonio zobaczymy jak potoczą się kolejne dwa lub trzy wyścigi. Niezależnie od tego, czy zerwie z przeszłością, aktualna sytuacja może być dla niego dobrym momentem na pobudkę. Wspólnie z udziałowcami chcę mieć jasną sytuację przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji.