Sainz: Cieszę się ze zwycięstwa McLarena na Monzy

Hiszpan podkreśla jednak, że Ferrari nie odpuści w walce o trzecie miejsce.
20.09.2108:07
Mateusz Szymkiewicz
703wyświetlenia
Embed from Getty Images

Carlos Sainz przyznał, że jest szczęśliwy z powodu zwycięstwa McLarena podczas Grand Prix Włoch.

Stajnia z Woking przerwała na torze Monza prawie dziewięcioletnią serię bez wygranej, notując dublet z Danielem Ricciardo na czele. Australijczyk zastąpił w tym sezonie Carlosa Sainza, który reprezentował McLarena w latach 2019-2020, a obecnie ściga się dla Ferrari.

Mieli o wiele lepsze tempo niż przed rokiem. Już wtedy mieliśmy konkurencyjne osiągi, ale nie aż tak dobre jak teraz - powiedział Hiszpan. Kombinacja świetnego startu z mocnym tempem była kluczowa dla solidnego weekendu. Gratuluję im. To jest zespół, dla którego mam wielkie uznanie. W pewnym sensie jestem szczęśliwy z powodu moich byłych inżynierów oraz ludzi, z którymi mogłem współpracować. Mocno do tego dążyli. Mieli trudne momenty, więc miło jest zobaczyć, że zespół o takiej historii jak McLaren znów wygrywa.

Zwycięstwo we Włoszech pozwoliło McLarenowi wrócić na trzecie miejsce w klasyfikacji konstruktorów. Sainz zapowiada jednak, że Ferrari nie odpuści brytyjskiej stajni w walce o najniższy stopień podium. Niestety dla nas osiągnęli rezultat, który jest dla nas najgorszy w kontekście walki o trzecie miejsce. Mimo to pozostają w naszym zasięgu. Wykorzystali swoje szanse i gratuluję im z tego powodu. Zamierzamy się jednak odegrać w Rosji.