Piastri: Mam świadomość, że nie otrzymam posady w Formule 1

Lider klasyfikacji F2 chce dołożyć wszelkich starań, by zdobyć miejsce na 2023 rok.
25.09.2112:17
Mateusz Szymkiewicz
483wyświetlenia
Embed from Getty Images

Junior Alpine - Oscar Piastri, przyznał, że ma pełną świadomość, iż pozostanie bez posady w Formule 1 na sezon 2022.

Australijczyk jest zeszłorocznym mistrzem Formuły 3, natomiast obecnie w Formule 2 jest liderem klasyfikacji na trzy rundy przed końcem. Mimo tak mocnej serii, kierowca pozostaje bez perspektyw na awans do Królowej Sportów Motorowych.

Jedyną wolną posadą dysponuje Alfa Romeo, lecz faworytem do niej ma być rywal Piastriego z Formuły 2 - Guanyu Zhou. Australijczyk odnosząc się do swoich planów na sezon 2022, przyznał, że koncentruje się na otrzymaniu funkcji w zespole Alpine.

Jeśli chodzi o miejsce w Alfie, to nie mam zbyt dużego przekonania - powiedział Oscar Piastri na torze w Soczi. Podchodząc realistycznie, najlogiczniejsza opcja to trzeci kierowca Alpine oraz praca w symulatorze, by powalczyć o miejsce od 2023 roku. Nie będę miał problemu z tym, by spędzić sezon na uboczu. Nie będzie to idealne, ale wielu kierowców spotykał taki los. Jeden rok jestem gotowy zaakceptować, ale w kontekście przyszłości muszę odbyć poważne rozmowy. Biorąc pod uwagę obecny układ stawki, realistycznym celem pozostaje sezon 2023.

20-latek przyznał, że swoimi wynikami przekroczył oczekiwania Alpine, przez co zespół nie był w stanie zapewnić mu posady w Formule 1 już na 2022 rok. Szczerze mówiąc sam jestem zaskoczony tym jak dobrze mi poszło. Mniej więcej wiem na co mnie stać i w naturalny sposób przekonują się o tym inni. Pierwotny plan zakładał dwa sezony w F3 oraz dwa sezony w F2. W rzeczywistości poszło dużo lepiej niż zakładaliśmy. Nie chcę zabrzmieć arogancko, ale jest niewielu kierowców, którym to się udało. George [Russell] i Charles [Leclerc] mieli podobną ścieżkę. Nie jest to zbyt częste.