Saward: Alfa preferuje Piastriego, lecz to Zhou jest bliżej umowy

Dziennikarz uważa również, iż Andretti przejmie zespół najwcześniej pod koniec 2022 roku.
12.10.2114:12
Mateusz Szymkiewicz
925wyświetlenia
Embed from Getty Images

Joe Saward informuje, że Guanyu Zhou pozostaje faworytem do objęcia drugiej posady w Alfie Romeo na sezon 2022.

Stajnia z Hinwil jako jedyna posiada wolne miejsce na przyszłoroczne zmagania. Na partnera Valtteriego Bottasa typuje się debiutantów i wśród nich padają nazwiska Oscara Piastri, Guanyu Zhou oraz Coltona Herty.

Szans Amerykanina upatruje się w potencjalnej inwestycji Michaela Andrettiego, który ma być bliski przejęcia Sauber Motorsport. Mimo to według Sawarda, 59-latek może najwcześniej zostać właścicielem zespołu pod koniec przyszłego roku, co przynajmniej w najbliższej przyszłości zamyka Hercie drogę do Formuły 1.

W przypadku Piastriego oraz Zhou, Alfa Romeo ma prowadzić rozmowy na ich temat z Alpine. Zrozumiałe, że francuski producent ma jednakowo wspierać starania swoich juniorów, jednakże zwalniając ich z kontraktów chciałby zachować opcje na sezon 2023, nie będąc pewnym zamiarów Fernando Alonso. Z kolei stajnia z Hinwil ma pozostawić na kolejny rok w F2 Theo Pourchaire, kontynuując jego przygotowania do debiutu w Formule 1.

Zdaniem Sawarda, Alfa na tym etapie preferuje zatrudnienie Oscara Piastri, jednakże faworytem do posady na sezon 2022 pozostaje Guanyu Zhou. Chińczyk ma dysponować pokaźnym wsparciem rodzimych sponsorów, które przybliża go do podpisu na kontrakcie. W sytuacji gdy dla Piastriego zabraknie miejsca, Alpine ma zaoferować mu funkcję trzeciego kierowcy.