Mercedes "przyjrzy się" bocznym sekcjom w bolidzie Red Bulla

Inspektorzy FIA mieli natomiast sprawdzać tylne skrzydło w RB18.
03.03.2212:09
Maciej Wróbel
2277wyświetlenia
Embed from Getty Images

Dyrektor techniczny Mercedesa, Mike Elliott, przyznał, że jego ekipa przyjrzy się bliżej sekcjom bocznym bolidu Red Bulla, które określił jako interesujące.

Choć część obserwatorów spodziewała się, że w wyniku wejścia w życie nowych regulacji bolidy mogą wyglądać bardzo podobnie, to, jak się okazało, zespoły zinterpretowały te przepisy na różne sposoby. Szczególną uwagę na testach w Barcelonie przykuły długie sekcje boczne w Red Bullu RB18.

Mike Elliott nie ukrywa, iż zamierza przyjrzeć się bliżej rozwiązaniu swojego głównego rywala. Przyjrzymy się temu bliżej i pomyślimy o tym - powiedział Brytyjczyk. Widzimy, że niektóre zespoły zinterpretowały nowe przepisy w zupełnie inny sposób.

Niemiecki Auto Motor und Sport donosi z kolei, że FIA już teraz przygląda się innowacyjnym rozwiązaniom niektórych ekip. Jednym z nich ma jest tylne skrzydło bolidu Red Bulla, które inspektorzy FIA mieli sprawdzać podczas testów w Barcelonie.

Już teraz wydaje się dość oczywiste, że niektóre zespoły idą pod prąd ze swoimi rozwiązaniami, które nie są w stu procentach zgodne z duchem regulacji. Ostatecznie to na FIA spoczywa obowiązek monitorowania i interweniowania, jeśli zajdzie taka potrzeba - informuje AMuS.