Albon opuścił szpital po wypadku w wyścigu na torze Silverstone

Williams prowadzony przez Tajlandczyka został uderzony przez trzech kierowców.
03.07.2221:31
Mateusz Szymkiewicz
1619wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespół Williams potwierdził, że Alexander Albon opuścił szpital po wypadku w wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Tajlandczyk tuż po starcie na dohamowaniu do pierwszego zakrętu został trącony w tył przez Sebastiana Vettela, przez co stracił kontrolę nad samochodem i uderzył przodem w betonową barierę. Następnie jego FW44 odbiło się w kierunku środku toru i wpadło w nadjeżdżające bolidy Yukiego Tsunody oraz Estebana Ocona.

Czujniki odpowiedzialne za odczyt przeciążeń zasygnalizowały przekroczenie dopuszczalnej normy i Albon po opuszczeniu kokpitu został skierowany do centrum medycznego. Tam z kolei zapadła decyzja o przetransportowaniu 26-latka do szpitala na bardziej szczegółowe badania.

Jak potwierdził Williams w oficjalnym oświadczeniu, Albon nie doznał żadnych obrażeń w dzisiejszym wypadku i opuścił już szpital.

Jestem bardzo szczęśliwy, że wszyscy zaangażowani w dzisiejsze incydenty na pierwszym okrążeniu wyszli bez szwanku. Dziękuję wszystkim służbom medycznym na torze oraz personelowi szpitala w Coventry. Wielka szkoda, że mój wyścig dobiegł końca nim tak naprawdę się rozpoczął. Koncentrujemy się już na Austrii - powiedział Alexander Albon.