Albon: Mamy dobrą platformę do dalszej pracy

Williams wprowadził niedawno nowy pakiet w samochodzie Albona.
14.07.2208:48
Łukasz Godula
1250wyświetlenia
Embed from Getty Images
Alex Albon uważa, że ostatni pakiet aerodynamiczny Williamsa daje dobry docisk i jest dobrą platformą do dalszej pracy.

Pakiet, który w znaczący sposób zmienia dotychczasową koncepcję został wprowadzony w samochodzie Albona podczas wyścigu na Silverstone. Jednakże mokry pierwszy trening i kwalifikacje, a później wczesne odpadnięcie z wyścigu oznaczało, że zespół zebrał niewiele danych. Po czystym weekendzie w Austrii, który Albon ukończył na 12. pozycji dał ekipie znacznie lepszy pogląd na to, jak spisuje się poprawka.

Mamy więcej docisku, to na pewno - powiedział Albon o poprawkach. W niektórych miejscach robi się bardziej zdradliwie, zwłaszcza na tym torze, gdzie wiatr jest zmienny. Nie wiem, jak inni to odczuwali, jednak był to bardzo trudny wyścig. Ja to widzę tak, że mamy więcej docisku, a to ważne, później postaramy się wprowadzić balans. Mamy na to resztę sezonu. Posiadamy teraz dobrą platformę, możemy na tym budować dalsze kroki, to dobra baza.

Albon przyznał, że nie jest łatwo zoptymalizować tak odmienny pakiet. Widzimy, że czołowe zespoły są pewne co do bazy swojego samochodu, a później tylko je dopasowują do toru, tydzień po tygodniu - wyjaśnił. My dokonaliśmy dość dużej zmiany, to inna filozofia, a to zabiera więcej czasu na zrozumienie wszystkiego. To trochę jakby reset. Podobnie jest w innych samochodach, jak w Aston Martinie, mają nowy pakiet i uczą się go, więc jest to miejsce, w którym jesteśmy słabsi, a gdzie jesteśmy mocni? Na szczęście mieliśmy cały wyścig pod kontrolą, więc mogliśmy zebrać dane i zobaczyć gdzie mamy problemy i moglibyśmy coś poprawić.

Pomimo rozczarowania z powodu nie zdobycia punktów w Austrii, Albon przyznał, że był to dobry wyścig i będzie mógł walczyć z innymi samochodami.

"W niektórych momentach był ekscytujący. Jechaliśmy w pewnym momencie na dziesiątej pozycji, z czego byłem bardzo zadowolony" - dodał. To nasz pierwszy pełny wyścig z tym pakietem. Wiele wyciągniemy z niego, przejrzymy dane i podsumujemy wszystko. Ciągle nieco nam brakuje, ale zaczynamy się dogadywać z tą maszyną. To coś jakby debiut tej konstrukcji. Nie odstawaliśmy od stawki. Dostaliśmy nieco niebieskich flag, więc oddaliło nas to od Haasa i McLarena, ale nie jesteśmy daleko za nimi.