Horner: To jeden z najlepszych występów w historii Red Bulla

Szef austriackiego teamu chwali pewną, ale ostrożną jazdę Verstappena.
28.08.2218:35
Nataniel Piórkowski
2391wyświetlenia


Christian Horner sądzi, że pewne zwycięstwo Red Bulla w Grand Prix Belgii było jednym z najlepszych występów w całej historii zespołu.

Verstappen pomknął po wygraną po starcie z czternastego pola startowego. Za Holendrem uplasował się drugi z reprezentantów teamu z Milton Keynes - Sergio Perez.

Dzięki dubletowi oraz bonusowemu punktowi za najszybsze okrążenie, Red Bullowi po raz kolejny udało się umocnić na prowadzeniu w tabeli konstruktorów.

Myślę, że był to jeden z naszych najlepszych występów. Nawet przez chwilę nie spodziewałem się, że Max wygra ten wyścig a już na pewno, że tak szybko uda się mu przedostać do czołówki.

W dodatku Checo zapewnił nam drugie miejsce, zdobyliśmy bonus za najszybsze okrążenie, dublet... Ten dzień nie mógł potoczyć się lepiej - kontynuował Brytyjczyk.

To jeden z tych weekendów, w trakcie których jesteś w stanie wydobyć z bolidu maksimum osiągów. Wszystko poszło perfekcyjnie. Ten występ był niesamowity. Myślę, że jest na równi z naszymi najlepszymi wyścigami z 2010 roku.

Horner nie szczędził słów uznania pod adresem lidera klasyfikacji generalnej. Co tu dużo mówić. Max pojechał doskonały wyścig.

Na początku nie był zachłanny i wykazał się dużą cierpliwością - zwłaszcza w Eau Rouge. Po prostu przebrnął przez pierwszą fazę rywalizacji. Pojechał to tak bezpiecznie, jak tylko się dało. Zasłużył na celującą ocenę. Checo zrobił absolutnie wszystko, o co go prosiliśmy.