Lawson pozostanie kierowcą AlphaTauri na czas nieokreślony

Zespół nie jest w stanie stwierdzić daty gotowości Daniel Ricciardo do powrotu.
28.08.2318:05
Mateusz Szymkiewicz
2596wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespół AlphaTauri potwierdził, że Liam Lawson pozostanie jego kierowcą tak długo, jak stan zdrowia nie będzie pozwalał Danielowi Ricciardo na powrót do startów w Formule 1.

Australijczyk doznał złamania lewej ręki podczas wypadku w drugim treningu do Grand Prix Holandii. Niemal natychmiast po diagnozie ekipa AlphaTauri zadecydowała o powierzeniu kokpitu swojemu zawodnikowi rezerwowemu Liamowi Lawsonowi.

21-latek podczas weekendu na Zandvoort zakwalifikował się z ostatnim dwudziestym rezultatem, jednakże w wyścigu zaprezentował bardzo równe tempo i uniknął błędów, finiszując jako trzynasty z siedemnastu sklasyfikowanych zawodników.

Jak poinformowało AlphaTauri, Nowozelandczyk pozostanie partnerem Yukiego Tsunody na czas nieokreślony, przystępując do nadchodzącego Grand Prix Włoch. Stajnia z Faenzy nie jest w stanie stwierdzić dokładnej daty powrotu Daniela Ricciardo, który rozpoczął rehabilitację po operacji przeprowadzonej w Barcelonie.

Jesteśmy zachwyceni informacją o udanej operacji Daniela, a także o rozpoczętej przez niego rekonwalescencji - brzmi oficjalne stanowisko AlphaTauri. Mamy nadzieję ujrzeć go z powrotem na torze już niebawem. Do momentu jego powrotu do zdrowia możemy potwierdzić Liama jako zastępstwo. Wykonał dobrą pracę w trudnych warunkach na Zandvoort. Będzie kontynuował starty u boku Yukiego w trakcie naszego domowego weekendu na Monzy.