Hamilton przedłużył umowę z Mercedesem do końca 2025 roku

Stajnia z Brackley potwierdziła, że partnerem mistrza świata pozostanie George Russell.
31.08.2314:07
Mateusz Szymkiewicz
2002wyświetlenia


Zespół Mercedes oficjalnie potwierdził zawarcie nowego kontraktu z Lewisem Hamiltonem do końca 2025 roku. Przez kolejne dwa lata partnerem siedmiokrotnego czempiona pozostanie George Russell.

Hamilton reprezentuje barwy stajni z Brackley nieprzerwanie od 2013 roku, wygrywając w tym czasie sześć tytułów, 82 wyścigi oraz zdobywając 78 pole position. Z kolei jego partnerem od sezonu 2022 jest George Russell i jak oficjalnie ogłoszono przed startem weekendu o Grand Prix Włoch, brytyjski duet pozostanie w kokpitach Mercedesa przez kolejne dwa lata.

Każdego dnia marzymy o tym, by być najlepszymi i poświęciliśmy na to całą minioną dekadę - powiedział Lewis Hamilton. Rywalizacja w ścisłej czołówce nie przychodzi z dnia na dzień lub w bardzo krótkim okresie czasu. Wymaga to zaangażowania, ciężkiej pracy oraz poświęcenia. Czuję zaszczyt, że wspólnie z tym zespołem mogłem napisać od nowa historię.

Nigdy wcześniej nie odczuwaliśmy takiego głodu wygranych. Wyciągnęliśmy mnóstwo nauki z naszych dotychczasowych sukcesów, podobnie jest ze słabszymi momentami. Będziemy dalej podążać w kierunku marzeń. Niezależnie od stojących przed nami wyzwań znów zwyciężymy. Czuję wdzięczność wobec tego zespołu, który wspiera mnie na torze i poza nim. Nasza historia nie dobiegła końca, jesteśmy zdeterminowani do osiągnięcia kolejnych sukcesów i nie odpuścimy, dopóki nasze ambicje nie zostaną zrealizowane.

Dorastałem z tą ekipą od momentu dołączenia do jej juniorskiego programu w 2017 roku - dodał George Russell. To mój dom i czuję się fantastycznie mając pewność, że pozostanę w tej relacji do 2025 roku. Awansując w ubiegłym roku chciałem odpłacić się za zaufanie, które otrzymałem od Toto oraz każdego członka zespołu. Pierwsze pole position oraz zwycięstwo to niezapomniane chwile.

Co najważniejsze doceniam współpracę z każdym w Brackley oraz Brixworth, by nasz samochód był coraz lepszy. Lojalność, wizja oraz ciężka praca są tutaj inspirujące. Dokonaliśmy wyraźnych postępów na przestrzeni ostatnich osiemnastu miesięcy. Jako zespół jesteśmy coraz mocniejsi. Chcemy utrzymać ten rozpęd wkraczając w sezony 2024 oraz 2025. Koncentracja spoczywa na powrocie do ścisłej czołówki.